Åiti Teresa peitot

onko kukaan nähnyt intiassa matkaillessaan käytettävän hoitokodeissa tai kadun kerjäläisillä suomesta lähetettyjä Äiti Teresa peittoja?
informaatiota tai palautetta kuvina ei löydy mistään.
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainut varma tapa harrastaa hyväntekeväisyyttä Intiaan on viedä itse apu ja tavarat perille.

Suuri maa ja suuret toleranssit. Intiassa 194,6 miljoona ihmistä elää aliravittuina ja joka vuosi lähes 1,3 miljoonaa lasta kuolee aliravitsemukseen.

Äänestä

Intia on niin suuri maa ja paljon asukkaita, että on melkoista tuuria, jos siellä ylipäätään näkee mitään Suomesta lähetettyä. En ole todellakaan nähnyt missään noita peittoja, vaikka on tullut liikuttua monessa paikassa, mutta koomisin juttu on ollut ja tietysti ihan hyvä juttu, kun olen nähnyt suomalaisia Sulo-roskapönttöjä Intiassa käytössä. http://aijaa.com/ohyDsA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


piirtuli kirjoitti:

onko kukaan nähnyt intiassa matkaillessaan käytettävän hoitokodeissa tai kadun kerjäläisillä suomesta lähetettyjä Äiti Teresa peittoja?
informaatiota tai palautetta kuvina ei löydy mistään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu