Ihastukaa JA rakastukaa

VieläVirtaakin

Ihastukaa mahdollisimman usein siinä piilee elämän virta , jopa rakastuminen on mieletön kokemus se vain pilataan menemällä naimisiin . Rakkaus kuihtuu kun sitä pidetään itsestään selvyytenä , kun ollaan naimisissa . Noin se ei ole

5

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tähän hyvä väylä on Bumble sovellus.

    • Anonyymi

      Kumpikaan noista ei vain ole sellainen juttu, jonka voisi vain päättää. Noihin ei voi lainkaan itse vaikuttaa. Minä olen hyvin harvoin ihastuvaa sorttia, joten enpä oikeastaan koe noissa mitään elämän kannalta oleellista. Mulle riittäisi hyvin se, että rakastuisin ihan vaan kerran. Enempää en kaipa. Minusta rakastuminen on itseasiassa ihan hiton rasittava tunne.

    • Anonyymi

      Eri mieltä. Pitää muistaa, että turvallisuus ja ennustettavuus ovat kuitenkin erittäin tärkeitä tekijöitä onnellisuudessa.
      Kuka jaksaisi syödä pelkkää hattaraa eläkseen.

    • Anonyymi

      Niin kai sitten, jos ei saa aikaansa muuten kulumaan. Pysyvyyden puute on se miksi en itse tosissani tavoittele ketään. On niin helppo vaihtaa.

    • Anonyymi

      Tuomohannalta hannatuomoille

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      145
      4015
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      64
      3690
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2974
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2564
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      175
      2236
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      32
      1574
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      49
      1447
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1272
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1063
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      111
      1055
    Aihe