Löytyykö mitään lääkettä, joka kunnolla auttaisi viinanhimoon....antabuksen tiedän, mutta siinä on omat riskinsä...onko kellään kokemusta Zybanista? Lähinnä se taitaa olla nikotiini riippuvuuteen, mutta olisikohan siitä apua myös alkolin suhteen???????????
Zyban
koukussa
51076
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tuota Kudzua voisi kokeilla. Tehosta en tiedä, mutta sivuvaikutuksiakaan ei taida pahemmin olla toisin kuin Zybanilla.
http://www.terveyskaupat.net/nettikauppa/sydan_ja_verenkierto/kudzu_strong/
Olen syönyt tuota Kudzua,vaikea sanoa onko sillä vaikutusta,ehkä kalja maistuu huonommin tai mielummin niin, että känni on huono ja tympeä.
Silti olen kaljaa vedellyt, nytkin olisi krapula jos en olisi popsinut Omamoxsia.(niilä saan nukuttua)
Valmistaja ei puhu mitään Zybanin mahdollisesta vaikutuksesta alkoholiriippuvuuteen.
http://www.glaxosmithkline.fi/tuotteet/selosteet/pakkausselosteet/Zyban.pdf
>>Löytyykö mitään lääkettä, joka kunnolla auttaisi viinanhimoon>>
Oletko vain harrastelijajuoppo vai alatko jo olla alkoholisti? No kumpi vaan. AA on vastaus kumpaankin. AA:n auttava puhelin kertoo missä lähimmät kerhot ovat.
Jokainen jäsen on joskus mennyt sinne ensimmäisen kerren, joten ethän halua olla vellihousu ja pelätä ihmisiä.
AA:ssa istuvat alan parhaat ammattilaiset ja kertovat kokemuksistaa. Apu on 10 000 kertaa tehokkaampaa kuin pillereiden syöminen.
AA:ssa ei voi menettää kuin kurjuutensa.
EI...unohda lääkkeet viinan himon poistoon koska niitä ei ole..olkoot ne sitten mitä luonnontuotteita hyvänsä..hae itsellesi apua jos siltä tuntuu että haluat raitistua T:AA-lainen.