Halpahallista Muhoksella

Jokke55

Oletteko "törmänneet" Muhoksen Halpahallissa ilmiöön, että tuotteet ovat tarjouksessa, mutta niistä peritään kassalla normaali hinta?. Itselleni kävi 12.9.15 viimeksi niin, mainitsin asiasta kassalle, niin oikea hinta (tarjoushinta) löytyi heti. Olen törmännyt samaan asiaan tässä kaupassa kuukausittain, eikä kassa pahoittele asiaa mitenkään!. Mistähän löytävät näitä "epäystävällisiä" kassatyttöjä tähän kauppaan töihin?. Mutta on kyllä tässä kaupassa todella asiallisiakin myyjiä onneksi..

4

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lars-Leevi

      Kuulu oikeisiin piireihin niin saat hyvää palvelua!

    • mainemenee

      Vääriä hintoja on omissa kuiteissanikin ollut, ja aina korkeammat, kas kummaa! On totta, että osa työntekijöistä on ystävällisiä, osa ei. Mm. joitakin sairaita ja huonokuntoisia on käynyt viimeisillä voimillaan sinnittelemässä, että saisi ostettua ruokaa, niin on katsottu kuin halpaa makkaraa. Hyi olkoon!! Potku persuuksille muutamille!

      • Ceere

        Annanpa vastauksen tähän kiperään kysymykseesi. Itse olen ollut kauppa-alalla noin 30 vuotta ja voin sanoa, että näitä virheitä sattuu joka viikko ihan kaikilla kauppaketjuilla. Olen ollut aikoinaan töissä niin K, T,S ja jopa Halpa-halli ketjussa, joten tiedän asian. Virhe johtuu yleensä siitä, että on jäänyt vahingossa tarjouslappu tuotteen kohdalle, vaikka tarjous on jo päättynyt. Tuotteita on kaupassa tuhansia, joten muutama lappu saattaa hyvinkin unohtua, vaikka kuinka hyvin ne hyllyt tarkistaisi. Tämä on faktaa. Kukaan ei tahallaan niitä lappuja sinne jätä, koska siitä ei ole kaupalle muuta kuin haittaa, koska asiakkaat saattavat luulla, että ne ehkä jostain syystä ne sinne tahallaan jättävät ja asiakkaat siten mielensä pahoittavat.
        Kukaan meistä ei ole täydellinen, en edes minä, vaikka siltä joskus tuntuu ( ymmärrä tämä keventävänä vitsinä). Se minua kyllä ihmetyttää, että vaikka joskus tuotteen hinta on laskenut, mutta se kalliimpi hintalappu on jäänyt paikalleen, niin sitä eivät sitten asiakkaat huomaa ja kassalla sano, että otit liian vähän hintaa. Näin se on valikoiva tuo meidän mieli. Totta, että kaikki eivät sovellu asiakaspalveluun, aivan kuin ei kaikista ole esim. rakennushommiinkaan. Toivotan sinulle mukavia kauppahetkiä.


      • muutamakinliikaa

        Halpiksessa suuri osa työntekijöistä on ystävällisiä; mutta muutama mutruhuuli on joukossa. Sen voi tsekata kuka vaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      328
      2737
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      78
      2475
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      55
      2222
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      77
      1913
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      125
      1692
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1554
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1492
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1338
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      89
      1172
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      77
      1134
    Aihe