Persut julistaa nyt joka puolella, että Ay-liikkeestä on päästävä eroon ja kaikki mielenilmaukset (paitsi Suomen Sisun ja muiden nassitahojen järjestämät) on itse perkeleestä.
Sanoisin, että näillä puheilla persut haukkaavat nyt ison lapiollisen paskaa. Ja nämä puheet ei tule satamaan persujen laariin.
Ay-liike ja mielenilmaukset persujen hampaissa
3
<50
Vastaukset
- puheetkuinkokkareilla
Kyllä on joo kovia persujen puheet. Ei enää sanallakaan mainita että oltais työläisen puolella. Ei, vaan puheet on kovemmat kuin kokoomuksen oikeistolaisimmilla tyypeillä. Persut on näyttäneet oikeat karvansa. Kiitos siitä.
- Kiitos_vielä_kerran
Ulkoministeri Soini ei ole antanut yhtään järkevää lausuntoa ministerinä (eikä sitä ennenkään) joka olisi jotenkin auttanut ymmärtämään miksi pakolaisvirta jatkuu Suomeen ns. turvallisista maista, miksi?
PS ajaa työntekijät, eläkeläiset ja opiskelijat tosi ahtaalle, kiitos siitäkin, sen olemme ansainneet äänestäjinä. Tosin toista kertaa ette kuse minua silmään. Täytyy kyllä myöntää, että pettymys on ollut tähän persuporukkaan JÄRKYTTÄVÄÄ LAATUA, miten on mahdollista edes nuttunsa sisällä noin perusteellisesti pyörähtää.
Persut jotka mainostivat olevansa kansan turva, ovatkin yhtä äkkiä liittoutuneet kansan suurimpien vihollisten kanssa, ja linjaa noudattaen, seuraava askel, jos saavat ay-liikkeet polvilleen, on luultavasti vastahankaisten kansalaisten "leiritykset".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja7114051Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va155804Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545521SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1255277Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2005099"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873581Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan163439Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1093078Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2843057HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.153025