Onko joku keksinyt hyvän konstin millä siihen 31:n kojetaulun plotterin koloon saisi mahtumaan kunnon kokoisen ruudun nykyisen C80:n tilalle?
Grandezza 31 & plotteri
pieniruutu
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eipä siihen oikein muuta keinoa ole kuin vaihtaa venettä.Itsellä sama ongelma,tympääsöö katsoa tulitikkulaatikon kokoista näyttöä.Minnekkään ei mahdu isompi ruutu.Onneksi nyt veneitten tekijät (lopulta) on heränny. Uuteen veneeseen tulee 12" näyttö.
Jos muuten vene on hyvä, niin mikset järjestele kojelautaa uuteen uskoon ja sijoittele mittarit ja kytkimet niin, että isompi ruutu siihen sopii? Lasikuitua ja gelcoatia, lakattua jalopuuta jne... hyvä siitä tulee.
juuri tähän neuvoja ja vikkejä kaivataan!
Ei kai tuossa muuta paikkaa ole kuin mittaripaneelin keskellä? Mittaripaneeli pitäisi rakentaa keskeltä korkeammaksi, ja sijoitella nykyiset mittarit vaikka kummallekin puolelle plotteria. Olisiko rakennelma näkyvyyden kannalta liian korkea? Voisit myös tuoda samalla mittaristoa lähemmäksi rattia, siinä näyttäisi olevan tilaa. Silloin lisäkorkeus ei niin ehkä haittaisi?