Moikka!
Eli mä kysysisin onko mahdollista hankkia 3500€ 280 päivässä? Olen siis 15-vuotias joten mulla ei ole tuloja kun ei ole töitä. Onko teillä jotain vinkkejä miten tällaisen rahasumman saisi kasaan. Tossa laskeskelin että joka päivä pitäis saada noin 12,5€ että sais tollasen summan kasaan 280 päivässä. Isovanhemmille siivoaminen ei ole mahdollista enkä kotitöistä saa minkäänlaista maksua. Onko mitään vinkkejä mistä tän ikäinen sais töitä ku muutenki työt niin vähässä nyt. Asun siis pääkaupunkiseudulla jos jotakin kinnostaa.
Ois mukavaa jos joku vastais!:)
ONKO MAHDOLLISTA??
moikaikkiheippa
2
226
Vastaukset 2
- 13vuotias
SAMA ONGELMA kaipaisin nimittäin itsekin rahaa
- Jokerihaha
Toki on mahdollista mutta se riippuu siitä ooksä aikuinen vai et.... Mut joka tapauksessa tässä ajassa voisi jopa säästää 5000€
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591170
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571098Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7950- 96920
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5755Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27721Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192666- 71649
- 30620