mikä näistä on salasana-avain

avutonpeelo

mun langattoman modeemin pohjassa on vaikka kuinka niitä salasanoja, on mac, wlan jne avainta, mutta mikä näistä täytyy syöttää kännykkään että pääsee nettiin ? ja mistä lähtien ? pelkät numerokirjainsarjat vai myös wan-mac 938948jkfjh349 ??
tai serial number ... jne.. mikä niistä on salsana ? en muista enää, vanhassa kännykässä oli helpompaa kokeilla ja kirjotella noita ja löysinki lopulta sen oikean, nyt en vaan muista mikä se noista oli..

10

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käyttöohjeissa lukee mikä se on asennuksen jälkeen ja sen voi sitten vaihtaa sopivaksi.

    • sholom

      Laita kaikki mitä löydät ja erottelet ne kauttaviivalla (/)
      Värkki löytää oikean ittekseen.

      • tarkennan_ohjetta

        Joopa, laita siihen WLAN-avain kenttään myös syntymäaikasi, kotiosoitteesi, tietokoneesi merkki, äitisi tyttönimi ja kultakalasi nimi kauttaviivalla erotettuna.


    • justuuudenvaihtanut

      Langallinen modeemi osaa itse tehdä WLAN verkon siinä samalla ja sen käyttöönottoon vaadittava Key salasana löytyy pakkauksesta ja laitteesta. Sen voi vaihtaa itse myöhemmin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      308
      11172
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      30
      3180
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3033
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2741
    5. 89
      2601
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2321
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      271
      2212
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe