Tämän aamun Iisalmen Sanomissa oli juttua perjantaisesta mielenilmauksesta hallitusta vastaan. Itsekin sattumalta satuin haastattelupaikalle Halpa-Hallin eteen eilen päivällä. Vaikka ajoin aivan lähelle toimittajaa vanhalla punaisella Ladalla, ei minua pyydetty haastatteluun. Olisikohan toimittajankin mielestä kantani hallitusta vastaan selvinnyt jo ajoneuvostani. Eli valitaan haastateltavat hallitusta myötäilevästä joukosta.
Valintaa gallupeihin
ladakuski
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näinhän oli saatu eilen illan porvariuutisiin (MTV3) kanta, että suurin osa suomalaisista tukee hallituksen työehtojen heikennyksiä. Kysytäänpä asianosaisilta, joita heikennykset koskee.
Joo, se tarkoittaa vain sitä, että yli puolet suomalaisista tietää miten huono taloudellinen tilanne Suomessa on. Eli ymmärtävät, että nyt tarvitaan tekoja, niitä kipeitäkin.
Mitä tekoja ne kepulaiset ovat valmiita tekemään? Itselleen.
En ymmärrä miks pitää vaan muutama tunti olla lakossa? Oltais nyt kerralla pariviikkoo työt seis. SEllainen olisi paljon tehokkaampaa.
Kyllä tuntuu jo muutama tuntikin saaneen porvarimedian tekemään galluppejaan. Katsotaan vuoden päästä, pidetäänkö pitempiä lakkoja.