Suomalaisella kapellimestarilla

Loistava ja hyvin palkattu ura edessään FBI:n äänilaboratoriossa. Kyseinen hätäkeskusäänite on tietääkseni jo kaksi kertaa tutkittu ko. laboratoriossa ja on todettu ettei äänitettä ole manipuloitu. Jos kapellimestarin nyt todetaan kykenevän todistamaan kiistatta että hätäpuhelu on edes osittain soitettu nauhalta, kannattaa hänen pyrkiä rahakkaampiin hankkeisiin ameriikkoihin.

4

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huuhaatnousevathaudoista

      Kapelimestari on tosiaan löytänyt kykyjään vastaavaa työtä.

    • salapoliisiarttu

      Mahtaako oma osuutensa asiaan olla, että vanhanaikaisen lankapuhelimen luuri ei taida olla sentasoinen tallennusväline, puhumattakaan hätäkeskusksen nauhurista, että noin tarkkoja analyyseja pystyy ylipäätään tekemään? Raakadata on jo niin krouvia, että turha sieltä on mitään hienouksia haeskella.

      Mielikuvitus tietysti loihtii mitä tahansa linjan rasahteluista ja häiriöistä.

    • Hevosmiestenhevosmies

      Saako näitä nauhoja kuka tahansa karaokevirtuoosi kuunneltavakseen ?? Jos niin on niin kyllä minäkin haluaisin vaikkapa tehdä jotain analyyseja esim. Nils Gustafssonin teltasta tai Kyllikki Saaren polkupyörästä tai mistä vaan hämäränpeitossa olevasta rikokseta ja sitten hypyyttää oikeuslaitosta...Naurettavaa touhua totisesti !

    • häkepuhelu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      84
      1766
    2. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      43
      1409
    3. En malta odottaa mies että tulet minuun

      Sykkivänä ja intohimon palossa ujutat hitaasti upean rakkauden miekkasi minuun, ja antaudutaan kiihkeään rakasteluun. Hu
      Ikävä
      119
      1200
    4. Vanhemmalle naiselle

      Ihastuin sinuun kauan sitten. Luonteeseen, ulkonäköön ja iloisuuteen. Olen haaveillut sinusta sen jälkeen monet kerrat.
      Ikävä
      87
      1152
    5. Siltojen varjoissa

      Siltojen varjoissa Yksinäinen susi kulkee, hiljaisuudessa sanoja punnitsee. Sydän auki, paljas liekki rinnassa, siltoja
      Ikävä
      291
      1151
    6. Mitä hellittelynimiä

      Sinulla on kaivatustasi?
      Ikävä
      63
      952
    7. Mitä meille oikein

      Tapahtuu vai tapahtuuko mitään?
      Ikävä
      56
      942
    8. Pitsaa selliiä

      Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon
      Kuhmo
      20
      900
    9. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      40
      887
    10. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      34
      854
    Aihe