Suomalaisella kapellimestarilla

Loistava ja hyvin palkattu ura edessään FBI:n äänilaboratoriossa. Kyseinen hätäkeskusäänite on tietääkseni jo kaksi kertaa tutkittu ko. laboratoriossa ja on todettu ettei äänitettä ole manipuloitu. Jos kapellimestarin nyt todetaan kykenevän todistamaan kiistatta että hätäpuhelu on edes osittain soitettu nauhalta, kannattaa hänen pyrkiä rahakkaampiin hankkeisiin ameriikkoihin.

4

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huuhaatnousevathaudoista

      Kapelimestari on tosiaan löytänyt kykyjään vastaavaa työtä.

    • salapoliisiarttu

      Mahtaako oma osuutensa asiaan olla, että vanhanaikaisen lankapuhelimen luuri ei taida olla sentasoinen tallennusväline, puhumattakaan hätäkeskusksen nauhurista, että noin tarkkoja analyyseja pystyy ylipäätään tekemään? Raakadata on jo niin krouvia, että turha sieltä on mitään hienouksia haeskella.

      Mielikuvitus tietysti loihtii mitä tahansa linjan rasahteluista ja häiriöistä.

    • Hevosmiestenhevosmies

      Saako näitä nauhoja kuka tahansa karaokevirtuoosi kuunneltavakseen ?? Jos niin on niin kyllä minäkin haluaisin vaikkapa tehdä jotain analyyseja esim. Nils Gustafssonin teltasta tai Kyllikki Saaren polkupyörästä tai mistä vaan hämäränpeitossa olevasta rikokseta ja sitten hypyyttää oikeuslaitosta...Naurettavaa touhua totisesti !

    • häkepuhelu

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      384
      5729
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1712
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      981
    4. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      894
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      130
      854
    6. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      851
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      50
      842
    8. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      44
      842
    9. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      823
    10. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      817
    Aihe