Saab ja Lada kehitelleet lapsille uusia sähköpolkuautoja. Saabin polkuautolla pääsee yhdellä latauksella jo korttelin ympäri. Suunnitelmissa on alkaa kehittää Saabin ja Ladan yhteistä sähköpolkuautoa, jolla voisi ajaa kaksi kierrosta korttelin ympäri.
Nämä kaksi ovat aina olleet polkuautoilun edelläkävijät. Maailma tarvitsee esikuvia. Vaikka huonojakin.
Saabin ja Ladan uudet sähköpolkuautot
10
261
Vastaukset 10
- 900c
Taitaa olla ladan sähköauto ennen saabia markkinoilla kun muistetaan mihin konserniin se kuuluu.
- saabtoimuistoja
Saab oli esikuva vaikka ei poljettukaan. Jo 1960-luvulla Saabista löytyi se vapaakytkin. Myöhemmin Saabeissa kyllä poljettiin. Monen talon emäntää poljettiin naapurin 99 Turboissa. Combicoupeen sai mahtavan kokoisen laverin taakse jossa onnistuivat kaikki asennot. Oli siis edelläkävijä kun samaa harrastavat nykyään kaupparatsut isojen Bemu-farkkujen konteissa.
- heteka-kalevi
Missä kaikissa asennoissa sinä sitä laveria sinne sitten sovitit?
- saabtoimuistoja
Mm. poikittain.
- saabbisti
Saabin sähköpolkuauto edistyy. Nyt saatiin kasaan rahaa pattereiden ostamiseen Alibabasta.
- Ecobioholisti
Saab trifuel riittää meikäläiselle. Ajelen suurimman osan itsetehdyllä biokaasulla, pari pierua tankkiin ja taas pääsee muutaman peninkulman.
- saabbisti
Joko töräytit tämän päivän ajokaasut tankkiin?
- tahtoooooo
Aloittaja kirjoitti innoissaan ikäistensä unelmista, sähköpolkuautoista ja haaveilee vanhempiensa hankkivan itselleen sellaisen jolla voisi brassailla päiväkodissa lelupäivinä ja nostaa kuvitteellista arvoaan päiväkodin tyttöjen silmissä. Ne madot taskussa kun eivät tuoneetkaan arvostusta, päinvastoin.
- B.Virtanen
Ehdottomasti parhaat Saab ja Lada. Varsinkin Saab on hyvä jos pitää auton hajota talvella. Takavetosella Ladalla ei ole mitään asiaa liikenteeseen Suomen kovassa talvessa. Kesäajelut on sitten asia erikseen.
- saabbisti
Saab on aina paras vaihtoehto, jos haluaa ostaa auton, jota ei edes valmisteta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6161615Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44877Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12731- 45662
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32533
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494