Sohjoa -> liukua

Ei kyllä sitten tee mitään 17" kitkarenkailla E39:n alla jos tiellä on yhtään sohjoa tai sitten nokian kumeissa on jotain pahasti pielessä. Autosta kun tulee jokaisessa mutkassa lähinnä pulkkaa muistuttava kulkine; tosin hieman ylellisempi sellainen 8P
2631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Johtuu kuule NRWsta. Huono rengas, vaihda vaikka dunlopeihin !

Äänestä

maxi ice on ainakin 16 tuumaisena todella hyvä. Itse ajoin viikonloppuna SOHJOSSA, pimeässa ja liukkaalla kelillä, mutkaisiakin teitä 195 km ja aikaa meni 2 tuntia. Ei voi olla huono rengas. Autoni on 530 DA.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


523iTA kirjoitti:

Ei kyllä sitten tee mitään 17" kitkarenkailla E39:n alla jos tiellä on yhtään sohjoa tai sitten nokian kumeissa on jotain pahasti pielessä. Autosta kun tulee jokaisessa mutkassa lähinnä pulkkaa muistuttava kulkine; tosin hieman ylellisempi sellainen 8P

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu