sain tietää olevani toista kertaa raskaana.se tuli niin yllätyksenä,että olin heti abortin kannalla,mutta mieheni puhui mut ympäri ja ehdin jo tottua ajatukseen.nyt on ääni muuttunut kellossa.mies haluaa abortin eikä pahemmin tue raskautta ollenkaan.raskauspahoinvoinnin takia kotityöt on jäänyt tekemättä,hyvä että pienen pojan jaksaa hoitaa.nyt en enää pysty tekemään aborttia.kauhee tappelu koko ajan!ei jaksa!
huono olla
viivi
2387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onneksi olkoon hyvästä päätöksestäsi. Mielestäni abortti ei ole ikinä hyvä vaihtoehto. Uskoisin äkkiseltään, että miehesikin tottuu ajatukseen toisesta lapsesta, ja tilanne tod.näk. rauhoittuu. Voimia sinulle!
Älä anna painostaa aborttiin, miehesihän sinut on raskaaksi saattanut, ja Sinulla ja vain Sinulla on oikeus päättää lapsen elämästä. Kun kerran itsestäsi tuntuu, että haluat pitää lapsen niin pidä lapsi! Älä siis tee aborttia, jota myöhemmin saattaisit katua! Mun miehenikin ehdotti mulle alkuun aborttia, tosin ei painostaen, (olen ensimmäistä kertaa raskaana). Halusin kuitenkin pitää lapsen parisuhdeongelmista huolimatta, ja olen onnellinen päätöksestäni...vielä pari kuukautta ja saan nähdä esikoiseni.