Lasten menot

On se kumma kun pienii mukuloit raahataan harrastuksest toisee. Siis alle kouluikäsii. Mitä varte?
666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No sitävarten kai et vaikuttaa hiuka paremmalt. Ei enne vanhaa semmost teht. Mukula ol koton tai naapuris leikkimäs. Ei tarvit vauvauintei eikä mittä muutaka hömpötyst. Ja ny viärä hoitto ja ehtool harrastuksi. Iha tyhmä. Ei ol lapsen paras.

Äänestä

Kaapit ja Hopot harrastama. Et ei tart koton ainaka ol.

Äänestä

Luvial ei vissi kauheit harrastus mahdollisuuksii muistaakseni ole.

Äänestä
  • Juu ei, mut Poris on. Viedää mukulat värikylpyyn, satutunnille, liikuntaan, muskariin ja mihi vaa. Pääasia mitä erikoisempi harrastus.

    Äänestä

  • Onko se sulta pois jos jonkun lapset harrastaa?
    Vie sinäkin.

    Äänestä

  • Ei ole pois kuin niiltä lapsilta. Lapsen paras on kotona puuhastelemassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ingalsinlikka kirjoitti:

On se kumma kun pienii mukuloit raahataan harrastuksest toisee. Siis alle kouluikäsii. Mitä varte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu