Tilasin Hankook Ventus Prime 2 215/55/17 renkaat 1001renkaar.comista eilen illalla 16.9 ja nyt tänään 17.9 ovat jo matkalla Suomeen. Rahdin seuranta ainakin toimii hienosti:
Date
Time
DPD parcel centre
Parcel status
17/09/2015 19:03 DPD data centre
Order information has been transmitted to DPD.
17/09/2015 06:24 Berkel en Rodenr ...〉
At parcel delivery centre.
17/09/2015 02:19 Best (NL)〉
In transit.
Raportoinpa miten nopeasti renkaat löytää autoni alle. Hinta on 117€/ per rengas toimitettuna kotiovelle.
Paikallisessa liikkeessä hintavsarjalle 650€ auton alle eli 162,5€/rengas asennettuna. Tavoittelen että itse saan sarjan alle autoon 508€ mikä ei olisi paha hinta 215/55/17 94 W renkaille.
Renkaat netistä 1001renkaat.com
7
2227
Vastaukset
- helppoaJAHalpaa
Kyläkaupasta noita paremmat Goodyearit alle laitettuna tasaraha 500. Tuo koko on suht edullinen.
- Jukka23456
Renkaat tuotiin 21.9 eli kun tilasin keskiviikkoiltana niin tulivat kotiovelle tuotuna seuraavana maanantaina, loistava palvelu.
Juurikin Hankookit tilasin että eivät vetele urissa ja nyt 200km ajaneena voin sanoa että ei vetele yhtään ja ovat hiljaiset ja mukavat. Autona Bmw 530d E60 joka on hieman uraherkkä auto vaikka olisi suuntaukset säädetty kohdalleen ja alusta ok kunnossa.. Edelliset renkaat olivat Misukan Primacy Hp 225/50/17 94H pari vuotta vanhat ja pintaa oli yli5mm vielä keväällä ja aivan levottomat ja uraherkät ajaa kaikilla kokeilluilla paineilla. Yli 3,4baareilla oli jotenkin siedettävä mutta huonot vieläkin.
halusin jakaa tämän koska nykyisillä teiden kunnolla monet kärsii urissa vetelyistä.- Jukka23456
Ja 1001.comista renkaat olivat tuoreet, noin 4kk vanhat.
Ps. Ei saa 500€:lla merkkikumeja kyläkaupasta oli se sitten Tuurissa tai missä vaan kun kokoluokka on 215/55/17 kantavuus 94 ja nopeusluokka W että saa ajaa Saksassakin motareilla ilman poliisien sakkoja kun tulee sielläkin käytyä.
- janiP87
Itse tilasin korkeudeltaan pienemmät Ventus Primet http://riekko.eu rengaskaupasta. Hinta edullisempi kuin muualla. Ja palvelu Suomen kielellä.
- SamiKKK
Ja kovat toimituskulut. Yritä oppia mainitsemaan myös ne...
- suomen-rengasnetti
-Riekolla toimitus 45 euroa per 4 rengasta.
- http://shop.rotaoptima.fi/ Rotaoptima toimittaa 25 euron maksulla 4 rengasta ja oli TODELLA nopea toimitus, vain noin 26 h tilauksen tekemisestä oli renkaat Postin Express toimituksena pihassani :)
- http://www.laatuvanne.fi/ Laatuvanne on sisällyttänyt toimituskulut hintoihinsa, jos on yli 200 euron tilaus. - huuhhu
rota optimasta en tilaisis itse mitään,tilasin talvella heiltä renkaat ja valmistusvuosi oli 2011! vanhaa varastoa ja paulautus oikeutta ei ollut, nainen tuumasi minulle vain että venäjällä näillä ajettaisiin vielä pitkään! en suosittele!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581091Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11820Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75775- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83573Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45522Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36494Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43483Sinun kanssasi
Kahvilassa tapaaminen olisi jotakin niin outoa. Se ei olisi vain kavereiden tapaaminen, koska ei olla oltu oikeita kaver36476