Kuka saatanan apina jumputtaa yöstä toiseen stereoitaan.SAATANA !!!tappaa pitäs tuollaiset PERKELEEN Vajaaälyiset!!!
Subbari homo!
Huorasaatana
17177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
ohan se melekoesta meeninkiä ku kilpi rämisten sammoo rinkiä joka ilta hoonataan. sit ollaan niin kovia janttereita olevinnaa,, hah säälittäviä lapsukaisia ovat..
Sinä oot viel säälittävämpi. Varmaan polkupyörällä ajelet foliohattupäässä
Joka kylällä sama juttu, mahtisonnien jälkeläiset tulevat kykyjään peräkyliltä näyttämään!
Rekkari ylös ja katsomaan mistä navetasta tullut!
Mistäs itse olet kotoisin, kun puhut aivan kamalia....jos ette siedä edes oman maalaisianne mitenkä te tulette toimeen yleensä kenekään kanssa!? Kaupunkilaiset eivät siedä maalaisia...helsinkiläiset pitävät muuta Suomea peräkylänä.....tapetaanko kaikki toisemme, niin maa jää asutettavaksi heillä jotka sitä tarvitsevat? Isät ja ukit taistelivat meille vapaan Suomen...nyt te tapatte toisenne, jos asuu muualla kuin sinun lähiössäsi, sellainen on ilmeisesti sinusta tollo?!? Mitä tämä on muuta kuin ääretöntä tyhmyyttä joka kumpuaa katkeruudesta....katkeruus on juuri joka kasvaa ja se saastuttaa monet....näin on käynyt! Suomi pelastaudu ensin omasta pahuudestasi! Katkeruuden voi panna pois eli kieltää itsensä ja lakata "toteuttamasta itseään"!
Kyllä on kamalaa puhetta ja nyt siivoa suusi!
Toinen subiapina asustas Juankoskella.
kuopion prismalla tai viestitiellä tuntu joku vajokki jumputtelevan. Ei ees soittanu popedaa.. varmasti tykkää miehistä.
Korvatulpat hommatkaa jos nui paljo häirihtee
Olen tainnut yhden kerran kuulla vastaavaa. Eli joku, tai porukka ajoi Siilinjärven kylän raitteja pitkin ja keskustan läpi keskellä yötä huudattaen autoistaan kovalla äänellä musiikkia. Ei ehkä kaikkein välkyintä tuommoinen toiminta kyllä ole. Täällä on myös yksi sellainen perinne kylän nuorilla pojilla ajaa linja-autoaseman ympäri autolla. Useita kertoja peräkkäin. En ehkä ihan ymmärrä tarkoitusta. Ovatko he mahdollisesti ajokorttia vielä omistamattomia ja harjoittelevat autolla ajamista? En oikein kuulosta järkeenkäyvältä. Täällä, sekä Vuorelassa, Nilsiässä ja Maaningalla on murrosikäisillä ja kohta aikuistuvilla pojilla ollut tapana rallata, eli ajaa yökaudet läpeensä ristiin rastiin ja edestakaisin ympäri Siilinjärven kirkonkylää. Yleensä tätä aivotonta touhua harrastetaan eniten kesällä. Joutilasta aikaa kun on liikaa. Eikä muuta järkevämpää tekemistä ilmeisesti keksitä. Tämä on ollut kuntalaisten tiedossa jo pidemmän aikaa. Ja koska kyseiset mopot ovat viritettyjä, niistä lähtee melkoinen ääni. Ja vanhemmat ovat heitä opettaneet kuinka mopot viritetään. Ei tämä yöpäristeleminen kovin järkevältä tunnu. Ilmeisesti he eivät keksi mitään muutakaan tekemistä. Tai ainakaan mitään sitä fiksumpaa. Ja vanhemmat antavat kyseisille kullannuppusille kyseiseen häiriköintiin vieläpä rahatkin. Millaisia pennut, sellaisia ovat vanhemmatkin.
Herää vain kysymys: Missä ovat poliisit? Ja miksi he eivät tee mitään tämän typerän " harrastelun" lopettamiseksi? Vai pitäisikö panna kullannuppusten tankkiin sokeria? Kyllä se meno sitten loppuisi ja hyytyisi. Ainakin vähäksi aikaa.
Noh tämä on seurauksena kun nuorilta kielletään kaikki. Missään ei saa enää aikaa viettää aina häädetään pois. Nuoret keksineet hyvän keinon viettää aikaa eikä kukaan voi tuota heiltä kieltää! Hahaha vituttas olla tommone polonen
Voi saatana!Taas se Apina jumputtaa stereoitaan keskellä yötä. Voi saatanan saatanan saatana! .Mamuille pitäs tuommoinen kurja runkkari syöttää perkele!
Tottakai sitä pitää kylä hereillä yöaikaankin ;) kyllä sitä melua saadaan jos haluamalla halutaan :)
pistähän auton tuntomerkkejä , ni loppuu se soitto,,, mänisitvät jonnekkin mörön persiiseen kuuntelemmaa niitä kikkkeli jatsejaan,, kaikki ei halua semmoista kuraa kuunnella,,
"Kuka saatanan apina jumputtaa yöstä toiseen stereoitaan."
Nykynuorisolla on paremmat lähtökohdat kehittyä paremmiksi autoilijoiksi ja alle 20 -vuotiaina kuin meillä keski-ikäisillä oli mahdollisuus. 80-luvulla kun käytettyjen autojen reaalihinnat olivat korkeammat, tuontia Saksasta ei ollut ja reaalipalkat olivat pienemmät niin nuorison ykkösmerkit olivat Toyota, Opel, Ford ja tuossa järjestyksessä ja harvemmin oli kunnon stereot. Corolla ja Kadett olivat yleisimmät autot ja Ascona ja Sierra harvoilla. Jos oli parempi auto alla eli Mersu, BMW tai Volvo (tuolloin Audi ei ollut suosittu) niin se oli isältä lainattu usein työsuhdeauto ja ilman kunnon stereoita. Stereoihin ei ollut ladattavissa ilmaista musiikkia eikä cd-levyt olleet kopioitavissa vaan musiikki noihin vaatimattomiin stereolaitteisiin piti ostaa.
Nuorison on annettava toteuttaa itseään - mitä kovempaa ajaa BMW E30/ E36/E46:tta ja mitä lujempaa soittaa laatustereoita sen parempi itse- ja ajovarmuuden kehittymisen kannalta. Nuoriso pääsee sellaisen laatuauton ja paremmankin rattiin 18-20 -vuotiaana, johon meistä keski-ikäisistä vain parhaimmistolla oli mahdollisuus ja silloinkin vasta 35-40 -vuotiaina. Tänään 19-vuotiaat ovat autoilijoina huipputasoa!
Nopeusrajoitukset ovat keinotekoisia. Ruuhka-ajan ulkopuolella eli klo 18 - 05 pitäisi olla vapaa kattonopeus, jotta autoista saa ominaisuudet irti ja pystyy paremmin hiomaan ajotaitojaan! Ja mitä kovemmin subbari soi sen parempi!
äläs nyt puhu soopaa, kasettisoittimet oli tuolloin yleisimpiä ja monesti niihin nauhoitettiin radiosta musiikkia ilmaiseksi, tosin päällepuhuvista juontajista oli riesaa :P
Itse olin ajokortti-iässä vasta 1992 lopulla ja 80-luvun alun auton ostin ekaksi 6500mk:lla, siinä oli joku philipsin nuppiradio eikä edes kasettisoitinta, kaiuttimiakin oli vain kaksi.
Ei silloin tainnut olla sellaista tuning-touhua kuten myöhemmin joten kunnon kaiuttimet ja subbarit ei ehkä olleet vielä kovin yleisiä.
Musiikissa eli ysäri eurodancessa alkoi kyllä olemaan jämäkämpiä bassoja kuin 80-luvun musiikissa joten lienee niiltä ajoilta alkanut kehittyä jumputuksen maksimointiharrastukset.
80-luvulla radikaali nuoriso soitti Datsun 100A:n nuppiradiosta nuppendaalia :D
https://www.youtube.com/watch?v=JQqJZ_cQdE8
Essolta ostetulta kesähitti(ja huti) c-kasetilta :D