Analoginen kello Win 10-työpöydälle

ClocX pelittää normaalisti.
Asetukset on käytävä läpi, että käynnistyy Windowsin mukana.
Teemoja on aivan tolkuttomasti.
http://www.clocx.net/
158355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jees poks
Hyvin pelittävät molemmat

Äänestä

Kellon näkee alareunasta.. Turhaa asentaa hidastavia ohjelmia...

Äänestä
  • Windows hidastuu muutenkin.

    Äänestä

  • ten-is-null kirjoitti:

    Windows hidastuu muutenkin.

    Totta mutta nopeammin jos asentelee tällaisia roskaohjelmia..

    Äänestä

  • muttanopeammin kirjoitti:

    Totta mutta nopeammin jos asentelee tällaisia roskaohjelmia..

    Kyllä täällä voi roikkua hitaammallakin koneella.

    Äänestä

  • ten-is-null kirjoitti:

    Windows hidastuu muutenkin.

    Ei hidastu jos osaa käyttää sitä oikein.

    Äänestä

  • Osta tehokkaampi kone jos yskii...

    Äänestä

Turha vemputin. Lisäksi tuolla ei ole tukea kuin Windows Vistaan asti, mikä julkaistiin 8 vuotta sitten. Kyseinen vemputin voi siis hajota milloin tahansa tai sekoittaa jotain hetkenä minä hyvänsä.

Mikä tarve ihmisillä on laittaa työpöydälleen kaikenlaisia vemputtimia analogikellosta prosessorikuormitusilmaisimeen, muistinkäytön ilmaisemiseen ym ym. Luuletteko olevanne jotenkin paremmin laitteenne ohjaksissa, kun neuroottisesti tarkkailette kaikkea?

1Äänestä
  • Pitää koneella olla jotain tekemistä, noi ei osaa muuta kuin katsella sitä kelloa siinä työpöydällä.

    Äänestä

  • Vemputin on toiminut Win10:n työpöydällä siitä asti kuin Win10 julkaistiin.
    Ja hyvin toimii. Kuten myös Rainlendar.

    Äänestä

Taidatte itse olla kiinni digitaaliajassa, toisin kuin me kiireiset vanhanliiton ihmiset, jotka osaamme kunnioittaa antiikkia ja analogisia aikoja ja sen huomaa sarkastisista vastauksistannekin !!! Teiltä voi kysyä mitä tahansa ja vastaukseksi saamme myös mitä tahansa, onko tällainen todellakin nykyaikaa ? Oi niitä aikoja entisiä, kun leikittiin Leegoilla, ei oltu aivopepestyjä riippuvaisiksi kännyköiden ja tietsikoiden orjuudesta.

Äänestä

Vanhasta viisarikellosta voi paremmin laskea aikaa jos tarttee jakaa esim menoja vuorokaudelle kun tuolla digitaalisella kellolla :) Aivan sama miten paljon kone hidastelee ostaa parempia komponentteja tilalle mikäli tuntee koneensa olevan 20 vuotta vanhaa rautaa :)

Äänestä

Älä asenna sisältää Malware viruksen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


1kello kirjoitti:

ClocX pelittää normaalisti.
Asetukset on käytävä läpi, että käynnistyy Windowsin mukana.
Teemoja on aivan tolkuttomasti.
http://www.clocx.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu