Arvonen ajoissa sivuun! Kookoolle ei voi hävitä! Annetaan vaikka Kai rautiolle uusi tilaisuus, joukkueessa ei ole enää Viitaluomia ja Saarisia, vaan kunnon työmiehiä, jotka tekee eikä piipitä, jos valmentaja vähän arvostelee. Kairalla on kokemusta nyt Venäjän liigasta ja päätös palkata hänet on tehtävä nopeasti. Kurssia on vaikea kääntää, jos ollaan jo 20 pojoo takana.
Potkut ajoissa
RohkeitaNopeitaReagointe
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Rautio ei valmenna enää Hämeenlinnassa niin kauan kun seurassa on nykyinen johto vallassa. Pantse jatkaa koska on edullisin mies ko. pestiin
Ihan sama kuka siellä on " valmentajana ".Ehdotan kumminkin Sari Rautiota.Sari tulee toimeen kaikkien kanssa.
Huomenna on toinen liigan peränpitäjä vastassa eli Kalpa. Jos taaskin tulee nokkaan ja vielä kotiareenalla niin hei äkkiä Rautio puikkoihin, on kai vapaana. Arvonen voi jatkaa apurina tai jotain. Rautio ollut Jalosen opeissa Venäjän huippuliigassa, se tietää miten pelataan vähän alivastaajanakin pisteistä. Arvonen vaan jauhaa purkkaa kun pitäis neuvoa.
Raution taidot on nähty. Ei tiedä mitään jääkiekosta. Sille annettiin mahdollisuus ja se sössi sen. Jos se tulee uudelleen Kerhoon valmentajaksi, luuletteko, etteikö nykypelaajat osaa myös alkaa prostestoida sen tapoja vastaan?
HöpöHöpö, kyllä se on niin, että tänään Kalpa kaatuu 5-2 ja kun sarja on tasainen olemme kohta liikakärjessä, maalit tänään LeBaclk 2, Manninen 1, Holaand 1 ja Jasu 1. Ja ulosvetoon paljon rahaa kiinni. Meillä on nyt hyvä jegni koossa, meiltä ei odoteta mitään, ne ovat aseemme. Nyt kaikki työrauha Panzzelle.
5-2 kerroin nyt 34, vedän viiskydää sisään. Ja sitten huutamaan Kerho voittoon ja illalla juhlitaan. Perusbessimistit saa kohta tobisteainestoa.
Nelonen Pron välittämän kuvan mukaan Kerho tosin ottaa pataan aika huolella tänään, toivotaan että tahti vielä viimeiseen erään vaihtuisi ja Kerho mättäisi nuo viisi maalia että tuo uhkapeluri tulisi joskus edes onnelliseksi krapulaisen lisäksi. Rautio kehiin, KHL pohjainen valmentaja kun Jalosta emme saa. mutta Arvosella emme tee tulosta, näin se vaan on.
Miten on? vaihdetaankos sitä valmentajaa ajoissa? Nyt on vielä Ässät takana?
No niin mielipiteitä Kitoos. Ai annetaan Kerhon ajautua viiimeiseksi Arvosen avuin? Vaihdetaan valmentajaa, mutta sopimus voisi olla sellainen että tapeltaisiin vasta vierasjoukkueen kanssa.
Otetaan hallipäällikkökin mukaan tappeluun hallin käytäville kuten ennenkin. Kyllä vastustajaa pelottaa.
Ollaan huoleti, vielä ei ole karsintoja:) Tulossa on sopiva vieraspeli putki ja ässät kerkee hyvin ohi:) Ja tottahan se on, että ei tosta mitään tule:)
Tulos tai ulos:)
Kerholla aivan huipputaistelu eilen. Ihmettelen miksi hallissa oli niin vähän väkeä Tuuskin muistojuhlissa? Kerho menee kevyesti kuuden sakkiin eilisellä pelillä, joten aivan typerää kirjoittelua täällä. Kalpa on kova joukkue ja voi voittaa jopa mestaruuden, kuten myös hyvänä yllättäjäpäivänä HPK. Ostin tänään jo toisen osakkeen. Menkää Kerhon sivuille ja ostakaa. Peli eilen oli huippukiekkoa, jossa Kerholla oli hieno nousu lopussa mutta ei ihan riittänyt.
Olihan tuo peli hyvää, sama kuin vaan viimekaudella.Paikkoja luodaan kun lantaa, mutta ei vaan löydy niitä jotka kiekon börsään pistää. Ja unohtakaa nyt se, että kausi on vasta alussa. Ensinnäkin, jos ero vaikka playoff viivaan kasvaa 15 pisteeseen, se on aika vaikea kuroa kiinni taktiikalla voitto sieltä ja toinen täältä. Ehkä sokeidenkin silmät aukeaa ensimmäisen kierroksen jälkeen, jos ja kun pistepussissa on - 10 pistettä. Nää syyskuun pisteet on ihan samanlaisia kuin helmikuun pisteet. Ja tappio on tappio aina, jos kymmenen peliä hävitään hyvällä pelillä, niin ei kai sillä sitten ole mitään väliä, jos peli on vaan hyvää, niin kyllä sitä sitten joskus niitä voittojakin. Kyllä sen jokainen tietää, että kelkan on kohta nopeasti käännyttävä voittojen tielle. Jos neljä peliä häviää putkeen, niin todellakin on alettava tekemään jotain???Alettava etsimään se syy, miksi hyvätkin pelit hävitään. Eikä se syy aina ole valmentajassa, vika voi olla työkaluissakin, eli pelaajistossa, jopa johdossa. Katotaan nyt kauan tämä rämpiminen kestää.
Nyt tarvitaan vain kuusi pistettä sääleihin.
Sillain se ero vaan kasvaa. Kohta tarvitaan tällä menolla ensilumien aikaan 16 pistettä. Mut ei hosuta kun joku jo mainitsi että peli oli hyvää. Tossa lajissa kun ei vaan pisteitä tule yhtäkään vaikka peli olisi kuinka hyvää vaan, jos maaleja tehdään vähemmän kuin vastustaja.
Arvoselle potkut, se herättää joukkueen. kaira sisään ja kympin sakkiin. Siellä on ukkoa mm. Miettinen ja Hahl joilla kymppikerho on minimivaatimus.
Pelasin nöösinä tuomelan kentällä (70-80luvulla ja Arska hoiti kentän hyvin) tuulolan ja poikien kanssa lätkää. Kaarlonkadulla katulätkässä ajeltiin toke lumihankeen. Joku sanoi että ortelan kentällä on kova kiekkomies niin mentiin porukalla katsomaan. joku palo-niminen heppu harjoitteli siellä yksin ranteita hirsimaaleihin, ei tullut oikein jakoja niin kaveri sano että on yksin meitä vastaan. hävittiin joku 16-0 niin ei menty sinne sen jälkeen. Hakalan jude ja paussun ari oli kovia kiekkomiehiä ja ari maltsev käärmetalosta (hölkkäsi kerran turenkiin). taisivat pelata oikein tiikereissä. Aika kultaa suihkut mutta sen sanon että Kolehmaisen pete luukulle niin tulee ihan uutta viihdearvoa jääkiekkoon. PS. Pullolan jukka ponpotti päällä futista välkällä tuomelassa 100 kertaa kun ei uskottu !