Las Palmas, Las Lanzas ekaa kertaa

helmikuu

Matkalla helmikuussa ekaa kertaa kanariansaarille Las Palmasiin! Onko kellään kokemuksia hotellista Las Lanzas? Millainen oli?

Entä minne Las Palmasissa kannattaa tutustua? Nykytaiteen museo?Katedraali..?hmm... Ostos mahdollisuudet ovat kuulemma hyvät..

kiitos!

3

1019

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jassu

      Las Palmas on kaupunkikohde ja saaren pääkaupunki. Siellä on paljon toimistoja ja virastoja mm. yliopisto. Satama-aluetta kannattaa vähän varoa. Sieltä on hyvät autotiet lähteä kiertämään saarta ympäri ja myös keskelle.

    • Jussi

      Las Lanzas n ihan mukava ja siisti hotelli keskeisellä paikalla, ei siis pitkä matka minnekään. Asujat ovat pääosin suomalaisia ja ruotsalaisia.Tutustumiskohteita tosiaan riittää, onhan kyseessä suurkaupunki, noin 400000 asukasta.Vanha kaupunki hyvä tutustimiskohde, erilaia museoit ja taidenäytelyitä.Myös uusi konserttitalo aivan rannalla on tutustumisen arvoinen. Ostosmahdollisuudet todella hyvät, parhaat koko kanarian saarilla ja hintataso verrattuna varsinaisiin turistikohteisiin alhaisempi.
      Itse myös helmikuussa olen pari viikkoa kaupungissa, joten saatammepa nähdä.

    • matkakuumeyllätti

      Onko kellään uutta kertomista tästä hotellista??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      124
      2817
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      87
      2491
    3. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      65
      1920
    4. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      178
      1881
    5. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1837
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      158
      1616
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1606
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1413
    9. Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea

      Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m
      NATO
      405
      1357
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      28
      1299
    Aihe