Löytyisikö Ulvilasta kaveria?

xcvb6543

Olen ajatellut viettää talven saaressa vaatimattomassa pienessä mökissä. Saari sijaitsee suurella järvellä Länsi-Suomessa. Soutumatkaa sinne on vain 1-2 km. Saarella ei asu ketään.

Olen 55-vuotias leskimies, 170 cm, 70 kg, terve. Taannoin yliopistokoulutettu, mutta sillä nyt ei ole suurtakaan merkitystä. Olen kiinnostunut mm. uskonnollisista asioista. historiasta ja yhteiskunnallisista asioista. Pelaan mm. shakkia. Luen paljon kaikenlaista. Korttipeleista ja kilpaurheilusta en ole kiinnostunut. Tykkään myös keskustella. Poltan tupakkaa.

Jos sattuisi löytymään joku hiemankin samanhenkinen viettämään talven kanssani mökillä. Terve täytyisi olla, koska jäiden takia sekä syksyllä että keväällä lienee pari kuukautta, jolloin saareen ei pääse eikä sieltä pääse pois. Talvikuukausina saaressa ei ole paljoakaan tekemistä, vain leppoisaa oleilua, mökkihöperehtimistä. Halpaa ja yksinkertaista oleilemista. Täytyy tulla toimeen sillä, mitä syksyllä saadaan saareen kuljetetuksi.

Ensisijaisesti toivoisin kaveriksi naista. Kaveriksi käy mieskin, mutta ei homomies.

Jos Sinusta tuntuu, että Sinulla olisi tilaisuus tulla, ole rohkea ja kirjoita; ehkä ensin kirjoitellaan ja tutustutaan:

[email protected]

5

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tämähän_on

      hyvä ajatus: edes talveksi pois oravanpyörästä.

      • loistavaideahei

        Jep...TOSI hyvä ajatus lähteä täysin tuntemattoman kanssa paikkaan josta ei pääse edes pois tai pakoon..suorastaan nerokas idea..vähänkuin istuisi nuotioon..


      • Ne_molemmathan
        loistavaideahei kirjoitti:

        Jep...TOSI hyvä ajatus lähteä täysin tuntemattoman kanssa paikkaan josta ei pääse edes pois tai pakoon..suorastaan nerokas idea..vähänkuin istuisi nuotioon..

        ovat toisilleen tuntemattomia. Ei tuossa mitään kummallista ole. Täytyyhän ihmisten muutenkin elämässään tulla toimeen toisten kanssa. Jos tässä kaksi henkilöä päättää viettää taöven eristyksissä saaressa niin kait se on heidän asiansa eikä siinä mitään järisyttävää ole. Sitten kun maahanmuuttajia on 5-10 miljoonaa, suomalaiset ovat täällä vähemmistönä ja tuollaisia autioita saariakaan ei enää ole.


      • joomeneyksinäsvaan

        Se juuri siinä onkin epäilyttävää että ei ensin tutustuta ja oteta selvää onko se toinen kenties kirvesmurhaaja,narsisti tai vaikkapa vain umpimulkku ihminen.
        Kuka sellaisen kanssa haluaa saarelle josta ei pääse pois? Minkä takia ylipäätänsä pitäisi lähteä tuntemattoman kanssa jonnekin?Uskomattoman tyhmää ja aloittajalla on selvästikin jokin taka-ajatus asiassa koska ei halua tutustua ensin toisiin ja sitten vasta ehdottaa ystävälle että mennäänkö saareen talveksi.

        Joku mielisairaalasta lomilla oleva sekopää todennäköisesti tuo aloittaja.


      • horroriatiedos

        Kyseisistä yksinäisistä heeboista kertoo mm.elokuvat Hohto ja Psyko.Hauskaa talvea.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3713
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      72
      3085
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      53
      2281
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1510
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1289
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      86
      1146
    7. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      23
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      955
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      942
    Aihe