Saunan hämyisillä lauteilla katsoin toiseen päähän selälleen heittäytynyttä saarnaajaa ja yritin arvuutella hänen ikäänsä. Hän oli kertonut, että hänellä oli kaksi tenavaa: kaksivuotias tytär ja kolmivuotias poika. Täytyi sen olla kolmekymmentä, mutta nuoremmalta näytti.
Olin istuallaan ja huomasin kaluni nytkähtelevän levottomasti. Tartuin vihtaan ja keskityin vihtomiseen. Löin niin, että sattui. Saarnaaja nousi istumaan ja rupesi hänkin huiskimaan tekemälläni vihdalla. Notkeaksi ja pehmeäksi kehui.
- Jaa, pitää varmaan ryhtyä pesulle, että naisetkin pääsee saunaan.
Rantasaunassa ei ollut erityistä pesuhuonetta. Saarnaaja rupesi tottuneesti tekemään pariin vatiin pesulämpöistä vettä.
Hän heittäyttyi mahalleen pitkälle penkille ja kohottautui katsomaan minua silmissään virne.
-Et viitsisi pestä selkää.
Hämilläni hieroin vihreää Sunlightia kouriini ja aloin saippuoida miehen selkää. Lihakset erottuivat kauniisti. Hieroin niitä kevyesti. Kun olin päässyyt alaselkään pakaroiden kohdalle saarnaja sanoi, että voisin pestä koko selkäpuolen. Pakarat olivat lihaksikkaan pyöreät. Höllensin hieronnan painetta, enkä uskaltanut kajota persvakoon.
Sain selkäpuolen pestyä. Kipusin takaisin lauteille vihtomaan. Seisova mulkkuni asettui. Saarnaja nousi istumaan. Pesaisi ja huuhtoi selin minuu vartalonsa etupuolen. Yllätyin, kun kuulin:
- Tulehan penkille. Sun vuoros.
Mulkkuni oli pehmenneyt puolikovaksi, mutta ponnahti jo lauteilta tullessani pikkuisen tanaan. Saarnaajan saippuan liukastamat kädet hieroivat hartoita,lapojani ja alaselkää voimakkaasti. Hän puristeli pakaroitani. Raotti vakoa ja siveli parilla sormella persereikää. Huomasin huohottavani. Sitten hän heitti kauhallisen huuhtomisvettä päälleni.
-Käyn vielä kerran uimassa, hän sanoi.
Jatkoi peseytymistä ja kun mulkku ei enää sojottanut kohti leukaa lähdin minäkin järveen.
Palattuamme saunaan saarnaaja kysyi, voisinko auttaa yhdessä asiassa.
-Evankeliumissa Herramme pesi opetuslasten jalat. Paavin kirkossa on sellainen seremonia, mutta se tapahtuu kirkossa.
Nyökkäsin ja istuin penkille penkille. Hän nosti jalkani vatiin ja saippuoi huolellisesti varpaat ja niiden välit. Jalkaterät oli pian pesty. Hän siirtyi ylemmäs.
- Sulla on komeat pohkeet. Olet tainnut käydä kuntosalilla.
- On me kavereiden kanssa käyty kunnan voimailusalilla, vastasin.
Hän hieroi saippua reisiini.
- Joidenkin lihakset kasvavat helposti. Pitää vain varoa, ettei palvo omaa syntistä lihansa. Perkele saa Narkissoksen tapaan ihmisen ihastumaan itseensä, saarnaaja melkein kuiskasi ja käsi liikkui nyt sisäreidellä ja toisella kouralla hän nosti hellästi kiveksiäni, jotta pääsi pesemään nivuset.
Kyrpäni oli alkanut kovettua heti kun tunsin saarnaajan vahvojen sormien kosketuksen. Nyt se seisoi temmin kovana. Terska kurkotti kohti napaa. Käänsin pääni sivuun. Hän tarttui tiukasti leukaani ja käänsi katsomaan itseään.
- Älä poika häpeä. Komean elimen Luoja on sinulle antanut ja se näyttää toimivan hyvin. Ihme olisi, jos penikseksi pysyisi velttona tässä hekumassa ja kiimassa.
Viimeinen lause tuli saarnaajan suusta kuin vahingossa. Sitten hän jatkoi varmemmin
-Nuorena minullakin oli erektioita usein. Sorruin itsesaastutuksen syntiinkin melkein joka päivä. Ei se ole muita kummempi synti. Sen saa parannuksen teossa anteeksi.
Katsahdin kyyköttävän saarnaajan haaroihin. Hänen paksu vamppunsa oli käynyt turpeammaksi ja heilahteli vaakatasossa saarnaajan reisien välissä.
Kuistilta helähti äitini ääni.
- Hu-huu kylpymiehet, ei kiire ole, mutta milloinkahan naisväki pääsee saunaan?
- Anteeksi. On niin hyvät löylyt ja upea uimapaikka, että ajankulku meinaa unohtua. Vartin päästä olemme valmiit, saarnaaja vastasi.
Saarnaajalla syttyy himo nuoreen Joonataniin 2/3
2
1422
Vastaukset
- XavierinHenkka
Kirjoitat kyllä hyvin ja mielenkiintoisesti, mutta et taida olla perillä siitä, miten julkaisusi palstalle tulevat. Kukapa olisi?
Tämä palsta meni taannoin sekaisin uudistusten vuoksi ja veikkaan, että sen uudistuksen tuoma ominaisuus, eli esim. julkaisemisen viive, on sinua hämännyt.
Oma huomioni on, että jos on monta sivua tarinaa, ne kannattaa laittaa niin, että vastaa omaan viestiinsä. Silloin ne tulevat peräkkäin, eikä niitä tarvitse etsiä pitkin seksinovellipalstaa.
Teet hyvää tarinaa. Jatka!!!- Preacher-Lars
Kiitos kannustavista kommenteista ja vinkistä. Panen tarinan lopun omaksi 3/3 viestikseen ja siihen tarpeen mukaan jatkoa milla viesteillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään18917944Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903805Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu321914Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801530Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?651511Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1621431Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151324Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141304- 811111
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin2091053