Tositeveeprinsessa Sofia Kristina os Hellqvist Ruotsista on ostanut luxuskämpän Etelä-Afrikasta.
Sofian luxuskämppä
11
182
Vastaukset
- entässitte
Joo luettin lehdestä
- sådärtack
Linkkejä, että näkee sisustuksen ja maisemat.
- eihyväollenkaan
Huolestuttavinta tässä Sofiassa on se että hän on jooga-ohjaaja että harrastaa tatuointeja.
Lukekaa joogasta täällä:
http://www.bibelfokus.se/fi/jooga
Tatuoinnit on kielletty jo Mooseksen kirjassa.
Samoin piersingit.
Nyt on Ruotsi saanut prinsessan, joka toimii kristinuskon vastaisesti.
Mitähän tästä seuraa?
Prinssi Carl Philip on aika "löllö", ei erikoisen miehekäs mun mielestä.
Toisaalta ymmärtää, - on saanut kasvaa, ja ei oo tarvinnut milloinkaan tehdä kunnon miesten työtä (kuten ei kuningaskaan).
Hyvä että Suomella ei oo näitä kuninkaallisia, vaan ollaan ihan tavallista porukkaa ja jokaisen on itse ansaittava ansionsa.- kivi-paperi-sakset
Totta turiset. Prinssissä ei ole karismaa tai persoonallisuutta, joka vetoaisi millään tavalla. "Rinsessa" muistuttaa täkäläistä wt- salarakas-nakumallia kiipimisineen. Paperinukke nai toisen paperinuken. Kummallakin taitaa olla ns. kallis maku.
- oooon
Paitsi, salarakas on kaunis
- kunpahanihmettelen
Sofia sai muuten 7000 euron Rolex-kellon lahjaksi Carl Philipiltä, kyllä kannattaa katsoa aikaa nyt.
On se kumma, että mies ei oo päivääkään rehellistä työtä tehnyt, mutta on varaa...
Voiko joku keksiä syyn, miksi näin on?
Tavan raataja on tyytyväinen, jos saa jonkinlaisen kellon ja nää työtätekemättömät jehut ostaa noin vain 7000 Rolexin, laukut maksaa siinä 10000 euroa jne.- köyhäntoive
Eikö olekin kurjaa, kun ei ole saanut prinssiä puolisokseen? Mutta älä murehdi, voit löytää rikkaan miehen, joka ostaa sullekin Rolexin.
- entartte
En kyllä haluaisi sellaista tyhjäntoimittajaprissiä, ei oo mitään särmää "miehessä", enkä tartte Rolexiakaan. Yleisitä kelloista näkee ajan ja iphonesta.
Ja mitä nää rikkaat miehet ovat sitten?
Saitoja, itserakkaita, elostelijoita, - en tartte.
Sellainen kunnon rehti suomalainen mies kyllä kelpaisi1- hehheeeeeehköh
Ja suomi miehissäkö noita piirteitä ei ole ? Noita piirteitä ei ole rinnsissäkään
Oovaa ilman miestä ehkä parempi nii
Vai eikö ulkonäkö riitä
- oonmieluumminiliman
Ei riitä ulkonäkö!
Mieluummin oon ilman paperinukkeja! - ihansiistotta
Luxusjaluxus. Ei Me ollaan ihan parhaimman näkösiä tämä totta mutta me asutaaan ihan työväenluokankarkeimmilla alueilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai1029629Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki764957Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.554702Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j92431Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.02130Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1051652- 451458
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota571391Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.511387Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441306