Talo oli hyvin erikoinen. Pohjatasosta nousi vaan hyvin pitkät,suorat puuportaat kolmanteen kerrokseenasti. Olivat tietenkin talon sisällä.
Välillä niisssä oli tasanne, josta pääsi myös toiseen kerrokseen.
Lähdin laskeutumaan ylhäältä alaspäin. Kakkostasanteelta vastaan syöksähti veitsellä aseistautunut mies. Alkoi räyhäämään. Uhkasi tappaa.
En tuntenut ukkoa. Hän puhui sekavia,oli ehkä erehtynyt miehestä.
Sain tönäistyä päällekäyvää miestä. Hän menetti tasapainonsa ja kieri kolisten alaspäin. Rappuun tuli uteliaita. Uni päättyi.
Sama pitkärappu, vanhan hirsitalon tuoksuineen on ennenkin ollut unissani, hiukan ahdistavan tuntuinen. Nyt vastaan tuli aggressiivinen hyökkääjä.
Olen työstänyt unta monta päivää; niin vahva tunne unesta jäi. Mahdollinen hyökkääjäkin on selkiytynyt. Tunne on vahvistunut. Tunnen sen kaverin.
Hän ei ole fyysisesti vaarallinen, henkisesti kylläkin. Kaveri sai pataansa. Voimasuhteet ovat kääntyneet edukseni. En lyö lisää lyötyä, vain varon.
Räyhääjä tuli vastaan puuportaissa
3
67
Vastaukset 3
- Toivo.Lång.Inkeroinen
Uskon että unen rappuräyhääjä torppasi äsken viestini lähettämisen. Se oli lähetetty rekatulla nikillä.
Modena toimiva, lähinaapurissa asuva kd-häirikkö laittoi punaisella tekstin > palvelinvirhe < - JotensakinNäin
Rakennus unissa kuvastaa usein ihmisen sielun ja psyyken ja ruumiin kokonaisvaltaisuutta. Kolmikerroksisen rakennuksen ylin kerros kuvastaa hengellisyyttä, keskikerros sielullisuutta ja alin kerros fyysisyyttä. Jokin asia tekee väkivaltaa sielullesi, se ei välttämättä aina ole unen konkreettinen ihminen, uni saattaa napata kenet tahansa ihmisen unen ilmiasuksi. Voi olla että olet itse tekemässä jonkintyyppistä väkivaltaa tai vauriota näinä aikoina itsellesi, ja tämän ihmisen sisäisen ja ulkoisen kolmiyhteyden välillä on nyt tällä hetkellä este, josta uni sulle vihjaa noin.
- capt.cöpenick-
Noin saattaa olla. Toisaalta tuon vanhan puutalon portaisiin liittyvät unet ovat muuttuneet vuosian aikana.
Ennen siellä ei ollut keitään ihmisiä. Talo vaikutti aikaisemmin pahaenteiseltä ja ahdistavaltakin.
Uskon etten eläessäni voi antaa anteeksi tuolle sadistiselle kiusaajalleni. Kuollut sadisti, paras sadisti asenteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1411593- 1481081
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät69956Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi305850- 68743
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56733- 37629
- 62602
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi7601Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33571