Wizzairin Turun lennot 2016 ovat auki. Nyt 7 vuoroa viikossa, eli 1 per päivä.
Lennot lähtevät Gdanskista klo 6.10 ja lähtevät Turusta klo 9.10. Aikainen lento mahdollistaa vaihtomahdollisuuden Gdanskissa muille halpalennoille. Paluu matkalla täytyy viettää yö Gdanskissa.
Tällä kertaa olin sen verran viisaampi, että otin kuvakaappauksen Wizzairin sivuista, koska Norwegianin Turun aikataulut katosivat jonnekin heti niiden tultua julki ehkä vahingossa, tai sitten Alicanten reittiä ollaan lopettamassa tai siirtämässä Ryanairin lähdön takia Tampereelle. Ei voi tietää.
http://imgur.com/TwbInqA
Gdankista lennetään seuraavia halpalentoja:
Wizzair:
Belgium, Brussels Charleroi
Denmark, Billund
Finland, Turku (Finland)
France, Paris Beauvais
Germany, Cologne
Germany, Dortmund
Germany, Frankfurt Hahn
Germany, Hamburg Lubeck
Iceland, Reykjavik
Italy, Milan Bergamo
Italy, Rome Fiumicino
Malta, Malta
Netherlands, Eindhoven
Netherlands, Groningen
Norway, Alesund
Norway, Bergen
Norway, Haugesund
Norway, Kristiansand
Norway, Molde
Norway, Oslo Sandjeford Torp
Norway, Stavanger
Norway, Trondheim
Spain, Barcelona El Prat
Sweden, Gothenburg
Sweden, Gothenburg Landvetter
Sweden, Malmo
Sweden, Stockholm Skavsta
United Kingdom, Aberdeen
United Kingdom, Doncaster/Sheffield
United Kingdom, Glasgow
United Kingdom, Liverpool
United Kingdom, London Luton
Ryanair:
Birmingham
Bristol
Cork
Dublin
Edinburg
Kraków
Leeds/Bradford
London-Stansted
Moss, Warsaw-Modlin
Alicante
Manchester
Pisa
Wrocław
Vain käyttämällä paljon Wizzairia, sen voi saa myös Tampereelle. Joten kehotan käyttämään, sillä jos Ryanair muuttaa Helsinkiin, ei sitä enää maakunnissa nähdä. Wizzair ja Norwegian ovat milteinpä ainoat toivot.
Turun lentoasemalle pääsee Fölin busilla numero 1.
Helsingistä päin kannattaa käytää Åbussia, joka vie lähelle kauppatoria josta bussi numero 1 lähtee.
Tampereen suunnasta kannattaa ottaa Onnibus, joka menee Turun linja-autoasemalle. Bussi numero 1 lentoasemalle menee Linja-auto aseman edestä aninkaistenkatua pitkin McDonal's:n puolelta.
Turussa ei enää ole kakkosterminaalia, koska se purettiin öljyvuodon takia. Halpalentoja lennetään ykkösterminaalista riisutulla konseptilla, jota en ole ehtinyt vielä itse kokeilemaan. Hyvää matkaa.
Ostetaan kaikki vain menolippu, niin mielenvikainen trollaaja saa mielenrauhan.
Wizzair: Tku - Gdansk KESÄ2016
tellsnobullshit
0
163
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205024
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r21922Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361260Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 941153
- 931074
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17873viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168825En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61733Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."
Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii25709