Wizzairin Turun lennot 2016 ovat auki. Nyt 7 vuoroa viikossa, eli 1 per päivä.
Lennot lähtevät Gdanskista klo 6.10 ja lähtevät Turusta klo 9.10. Aikainen lento mahdollistaa vaihtomahdollisuuden Gdanskissa muille halpalennoille. Paluu matkalla täytyy viettää yö Gdanskissa.
Tällä kertaa olin sen verran viisaampi, että otin kuvakaappauksen Wizzairin sivuista, koska Norwegianin Turun aikataulut katosivat jonnekin heti niiden tultua julki ehkä vahingossa, tai sitten Alicanten reittiä ollaan lopettamassa tai siirtämässä Ryanairin lähdön takia Tampereelle. Ei voi tietää.
http://imgur.com/TwbInqA
Gdankista lennetään seuraavia halpalentoja:
Wizzair:
Belgium, Brussels Charleroi
Denmark, Billund
Finland, Turku (Finland)
France, Paris Beauvais
Germany, Cologne
Germany, Dortmund
Germany, Frankfurt Hahn
Germany, Hamburg Lubeck
Iceland, Reykjavik
Italy, Milan Bergamo
Italy, Rome Fiumicino
Malta, Malta
Netherlands, Eindhoven
Netherlands, Groningen
Norway, Alesund
Norway, Bergen
Norway, Haugesund
Norway, Kristiansand
Norway, Molde
Norway, Oslo Sandjeford Torp
Norway, Stavanger
Norway, Trondheim
Spain, Barcelona El Prat
Sweden, Gothenburg
Sweden, Gothenburg Landvetter
Sweden, Malmo
Sweden, Stockholm Skavsta
United Kingdom, Aberdeen
United Kingdom, Doncaster/Sheffield
United Kingdom, Glasgow
United Kingdom, Liverpool
United Kingdom, London Luton
Ryanair:
Birmingham
Bristol
Cork
Dublin
Edinburg
Kraków
Leeds/Bradford
London-Stansted
Moss, Warsaw-Modlin
Alicante
Manchester
Pisa
Wrocław
Vain käyttämällä paljon Wizzairia, sen voi saa myös Tampereelle. Joten kehotan käyttämään, sillä jos Ryanair muuttaa Helsinkiin, ei sitä enää maakunnissa nähdä. Wizzair ja Norwegian ovat milteinpä ainoat toivot.
Turun lentoasemalle pääsee Fölin busilla numero 1.
Helsingistä päin kannattaa käytää Åbussia, joka vie lähelle kauppatoria josta bussi numero 1 lähtee.
Tampereen suunnasta kannattaa ottaa Onnibus, joka menee Turun linja-autoasemalle. Bussi numero 1 lentoasemalle menee Linja-auto aseman edestä aninkaistenkatua pitkin McDonal's:n puolelta.
Turussa ei enää ole kakkosterminaalia, koska se purettiin öljyvuodon takia. Halpalentoja lennetään ykkösterminaalista riisutulla konseptilla, jota en ole ehtinyt vielä itse kokeilemaan. Hyvää matkaa.
Ostetaan kaikki vain menolippu, niin mielenvikainen trollaaja saa mielenrauhan.
Wizzair: Tku - Gdansk KESÄ2016
tellsnobullshit
0
172
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude25715231Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12510146Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089371Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237109Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826547Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1766228Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335622Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole474806Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys251796IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti1501705