Ootko naine taas stalkkaillu

Mua ja etsiskellyt kirjastosta jotain "lähteitä" ;)
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En mä sua stalkkaile :D etsin ehkä jotain "lähteitä" mut teen sen sen takia, koska oon suhun <3

Äänestä

sun sivuille, totesin, että tylsät on ja häivyin.Toista kertaa en käy sun sivuilla.hyvästi M.

Äänestä

Sekös sua imartelis ;)

Äänestä

Mä en stalkkaa sua kuten sä mua, jos olisit hän.

Äänestä

Tämä ei tosiaan voinut olla mulle, mutta rehellisesti täytyy tunnustaa että mä olen liian ujo stalkkaamaan ketään. Se vaatii itsevarmuutta ja uteliaisuutta.

Voisin itsevarmana ja uteliaana stalkata paljonkin:

-Minä voisin udella vaikka mitä hänestäkin kavereiltani, koska täällä on pienet piirit jossa kaikki tietää jotain kautta toisensa.

-Voisin facebookista stalkata siviilisäädyn, kaverit ja muita elämänsä asioita

-Selvittää tarkan osoitteen

-työpaikan

jne...

Mutta olen siihen:

1. liian ujo. Alkaa nolottaan sellainen. Punastuttaa ja tulee niin kiusallinen olo etten halua.

2. Kova moraalinen. Jostain syystä minä koen että syyllistyisin vääryyteen. Omatuntoni siis tulee vastaan.

3. Haluton. Jotenkin en halua edes tietää.. Joskus tietämättömänä eläminen on helpompaa. Varsinkin jos tieto lisäisi tuskaa. On parempi olla avaamatta ovea jos sieltä saisi vaikka vihaisen koiran raateleen itsensä-vertauskuvannollisesti. Minusta stalkkaus on itsensä kiduttamista ja vahingollista omalle mielialalle.

4. Aatteellinen. Ajattelen että se mitä hän haluaa kertoa itsestään hän kertoo sen vapaaehtoisesti. Minun tehtäväni ei ole tonkia kenenkään elämää. Ei ole asiani tunkea nokkaa muiden asioihin. Ei edes siellä facebookissa vaikka se kai sellaista stalkkausta varten tavallaan onkin. (olemme facebook kavereita)

Täytyy tunnustaa että facebookissa tunnen syyllisyyttä jo toisen profiilin luvusta ja siksi minä en kenenkään facebook kaverini profiilissa vieraile kuin kutsuttuna/ pyydettynä. En lue kuin facebookin etusivulta olevat julkaisut ja nekin hyvin harvoin.

Äänestä

Sinä stalkkaat.

Äänestä

Meitä stalkataan henkimaailmasta käsin. Enkelit.. Metsässä oravat ja linnut. Perkeleen ihmiset kadulla aina katsovat mitä teen.. Kärpänen mun katossa, joka ihan ilman lupaa tuli mun kotiin!!!!

Äänestä

Kirjastossa???? Olin sun vessanpöntössä kun olit paskalla. Etkö huomannut.? Vedit vielä mut isolla huuhteella alas. Melkein hukuin!!!

Äänestä

Jos aloittaja tietää että joku nainen on kiinnostunut hänestä, niin miksi et kirjoita hänelle? Turhaan toista kiusaat täällä tai sitten kuvittelet kaiken.

Etkö itse uskalla kirjoittaa vai onko tuo kaikki vain mielikuvituksesi tuotetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyssäärii kirjoitti:

Mua ja etsiskellyt kirjastosta jotain "lähteitä" ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu