Riistakamera ei lähetä multimediaviestejä?

kädetön

Ostin Burrel S10 HD SMS riistakameran ja siihen Saunalahden prepaid-liittymän jossa puhelut/viestit/internet.

Ei vaan kamera suostu lähettämään kuvia kännykkääni, missä vika?

Tilasin tekstarilla palvelu-asetukset ja sitä ennen kun riistakameran sim-kortti oli kännykässäni, poistin pin-koodikyselyn kuten ohjeessa luki, tallensin palvelu-asetukset ja siirsin kortin riistakameraan ja kamerassa on mielestäni kaikki asetukset ok mutta mikä on viimeinen kameran valikko jossa on "päivitä asetukset"???..kun painoin OK eli yritin päivittää asetuksia niin kamera ilmoitti että ei tiedostoja? Onko tässä jokin ongelma ja siksi ei kamera lähetä kuvaa vai mikä ihme kangertaa, kamera kyllä ottaa kuvaa.

4

1117

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_hyvä

      Minulla on ollut jonkin aikaa sama kamera käytössä. Sen lähetystoiminta on ollut hyvin ongelmallista. Kuvia kamera ottaa, mutta ei lähetä niitä. Toistaiseksi myyjän huoltokaan ei ole saanut kameraa toimimaan oikein. Ongelman syy ei ole selvinnyt. Eipä voi suositella kameraa.

      • rka16

        Heip,
        Tätä painia on käyty täälläkin. Burrel toimii hienosti gmaililla ja lähettää jopa sitä kautta kuvat elisan emailiin. Mutta suoraan elisalle ei onnistu! Syy lienee sähköpostin valinnoissa ts. siellä on esimääritettyjä palveluja, kuten gmail,yahoo jne. Elisalle joutuu tekemään valinnan other ja siitä alkaa ongelmat!


    • Lelujanämäriistakamerat

      Sama vika vatasella. Burrel S12HD SMS lähettää kuvia jonkin aikaa sähköpostiin ja sitten homma tyssää. Kamera kyllä ottaa kuvia normaalisti.

    • ddsdsdas

      Päivitys kameran valikoista auttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      91
      2116
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1373
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      138
      1034
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      226
      991
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      856
    6. 95
      853
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      79
      741
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      734
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      53
      727
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      92
      690
    11. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    12. 46
      632
    13. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      611
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      27
      503
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      470
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      464
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      462
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      437
    20. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    Aihe