Wärtsilässä alkaa YT

Maanantaina sit alkaa Wärtsilässä YT-neuvottelut, monikohan saa kenkää? Mutta onneksi ruattista tulee bussilasteittain uutta työvoimaa, jos tarvitaan pian uusia metallimiehiä. Sääli esim. asuntovelallisia. Ei mulla muuta.
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ne sieltä potki duunareita vaan koneennäpyttäjiä. Ja saaki potkia, työnkuva kävi hemmetin tylsäksi kun päivisin sai miettiä mitäs seuraavaksi tekis kun kaikki uutissivustot on jo koluttu läpi ja kahvitaukoihinki käytetty tunteja. Tätä se oli suurimmaksi osaksi. Vaihdoin firmaa kun ei pää kestänyt. Eli niille muille työntekijöille hyvä kun saa enemmän töitä, päivät kuluu nopeampaa. Ikävää velkojen ym kannalta.

Vaconilta potkittiin myös muutama viikko sitten 9, nyt tulossa uusi yt ja pihalle joutuu baronan kautta kaikki toistaiseksi voimassa olevat soparit, n 30kpl. Adecon kautta myös menossa yt:t Vaconilla. Tais olla Danfossi-kauppa todella hyvä juttu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Swarwari kirjoitti:

Maanantaina sit alkaa Wärtsilässä YT-neuvottelut, monikohan saa kenkää? Mutta onneksi ruattista tulee bussilasteittain uutta työvoimaa, jos tarvitaan pian uusia metallimiehiä. Sääli esim. asuntovelallisia. Ei mulla muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu