Mistä saisi läheltä maatiaskissoja halvalla?

mia100

Moi! Mistä saisi maatiaiskissoja läheltä Jämsää?(Ei kauhean kalliilla:) Toivoisin ettei hinta olisi yli 15€ (ainakaan paljoa..) Jups! Toivottavasti tiiätte ;)

13

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • keturuokaa

      Mitäs ihmettä sinä niillä kissoilla tekisit? Kun oikein monikossa?
      Jos ei ole varaa hankkia kissaa pikkuisen kalliimalla, ei sitä liene varaa ylläpitääkään, koska sen elätys maksaa, matolääkkeet maksaa, eläinlääkärikulut maksaa.

      • naamaumpeen

        Tai sitten sinulle ei kuulu hittojakaan se, miksi joku ei halua maatiaisesta enempää maksaa. Omani olen aina saanut ilmaiseksi, rotukissoista (rokotetut, madotetut jne.) olen maksanut. Rahasta se ei kuitenkaan minulla ole kiinni, vaan periaatteesta.


      • supikoikkuliii

        No mutta kun maatiainenkin on nykysin arvostettu kissa. Et vastannut kysymykseen MIKSI? Ja jos olet aiemmin saanut ilmaiseksi, odota vaan ne samat paikat, etkä kysele täältä.
        Kettuansoihin kuitenkin ne käyttäisit.


    • vaikeaalienee

      Koska varsinkin kissanpennuista on monin paikoin suorastaan pulaa, on siitä luonnollinen seuraus hintatasojen nousu. Aikuisia kissoja voi tuohon hintaan hyvällä tuurilla saada.

    • eijaeivaan

      Toivottavasti et saa mistään noin halvalla. Ei kissoja köyhille kitumaan.

    • jiipsjuu

      Tori.fi, en nyt tuosta hinnasta mene mitään sanomaan, itse päättäköön paljon on valmis maksamaan.

    • eläotakkaan

      Onko sulla varattuna rahaa myös ruokaa, rokotuksiin, madotuksiin, ja mahdollisiin ylimääräisiin el käynteihin?
      Jos ei ole, älä ota kissaa.Se voi karata, ja loukkaantua, kukas sitten maksaa viulut?

      • miksiköhänihmees

        Huomasitko, että naamaumpeen otti vähä pulttia tästä.


      • manimanimani
        miksiköhänihmees kirjoitti:

        Huomasitko, että naamaumpeen otti vähä pulttia tästä.

        Mutku sillä ei oo rahaa XD
        Raha, niin vanha keksintö, että luulis kaikilla jo olevan.


    • mauni

      Ks jostain eläinsuojeluyhdistysten ym sivuilta.. Sieltä saa leikattuja kissoja vissiin ilmatteeks.. tai ehkä rokotukset ym joutuu maksamaan..?

      • parempaankotiin

        Ei ne anna huonoihin koteihin ollenkaan, ja hyvä niin.Ne kissat on jo huonoista kodeista lähtöisin.


      • uuteenhyväänkotiin

        Eivät anna huonoihin koteihin, kun kissat on jo semmoisissa olleita.Ja todella hyvä, että ovat tarkkoja uusia koteja etsiessään.


      • mietisanojasi
        uuteenhyväänkotiin kirjoitti:

        Eivät anna huonoihin koteihin, kun kissat on jo semmoisissa olleita.Ja todella hyvä, että ovat tarkkoja uusia koteja etsiessään.

        Olisiko sinulla munaa väittää ihan omalla nimelläsi, ettei aloittajalla tai minulla (ylempänä nimimerkki naamaumpeen) ole rahaa, ja että kissoilla on meillä siksi huono koti alla. Sitten voidaankin seuraavaksi keskustella mm. herjauksesta. Jos lukea osaat ja kaiken lisäksi vielä ymmärrät lukemasi, niin ymmärtänet ylempänä minun kirjoittaneen, että kysymys on periaatteesta, josta en tingi. Ottamatta kantaa aloittajan syihin annettuun budjettiin sanon kumminkin, että ymmärrän siis vallan mainiosti hintarajan maatiaisille, joista "kasvattaja" on välittänyt peräti niin paljon, että on antanut naaraansa tehdä vapaasti pentuja minkä kerkiää ja jättää rokottamatta pentujen lisäksi myös vanhemmat, jos isää on edes tiedossa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe