On se kumma kun tälläkin palstalla kouhotetaan jostain pakolaisista joita ei edes Kempeleessä ole näkynyt mutta ei puututa todellisiin ongelmiin ja rahan reikiin. Tietääköhän kempeleläiset mitä maksaa Kirille rakennettava pesäpallostadioni, kuulemma kolmesataa tuhatta menee kunnan rahaa vielä tänä vuonna ja sitten kunta ottaa lainaa pankista muutamia satojatuhansia ja lainaa Kirille ILMAN KORKOA ( halloo, ilman korkoa ) rahat että Kiri voi sen verran osallistua stadionin rakennuskustannuksiin että maksaa muutaman lisäkatsomopaikan, koska sarjanousu vaatii hieman isompaa katsomoa. Jo on aikoihin eletty ja kyllä Kempeleen päättäjät ovat tyhmiä siis TYHMIÄ.
Kiriä tuetaan sadoilla tuhansilla
HESSUKESSU
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
nomutta siitä onhyötyä kaikille,pakolaisesta ei olehyötyä muutako sipilälle
Etkö sinä Hessukessu tiedä, että Kempeleen kunnanhallituksen puheenjoht. ja Kirin pj. on yks ja sama henkilö. Näin ollen hän istuu tukevasti kunnan rahakirstun päällä ja samalla tukemalla Kiriä tukee omaa etuaan ja päämääriään. "Piiri pieni pyöri, pj siinä hyörii".
Pesäpallo pitäs lopettaa tai kieltää se vie oikeilta urheilulajeilta harrastajia kuten jääkiekko ja jalkapallo.
https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/12037967_907458542682269_2182854174355908471_n.jpg?oh=fe39276c2de57cdba66ef4292fd4f489&oe=56A67F5E
Onko vessassa toiminta ollut sääntöjen vastaista?Vai onko kuvanjulkaisu (totuus)sääntöjen vastainen.Pakolaiset tämän ovat tehneet ja pönttö vieressä.
Näitäkö te ihannoitte?