Kari Ilkkala valtuustoryhmän puheenjohtajana voisi kommentoida Perussuomalaisten tekemisiä hallituksessa, siis ihan Suomen hallituksessa. Takki on käännetty niin ympäri kuin voi. Pakolaisia otetaan kiihtyvällä tahdilla, Kreikkaan lähetetään miljardikaupalla euroja ja viimeisimpänä vaan ei vähäisimpänä tempauksena oli osallistua hallituksen pienituloisten riistämiseen. Kaikki se miksi MINÄ olen äänestänyt Perussuomalaisia on nyt mennyttä. Ensi vaaleissa ääneni menee Vasemmistoliitolle. Selitäs Kari nyt mitä puolueesi touhuaa !
Ilkkala kommentoi Perussuomalaisten toimintaa !
ÄänestinKaria
19<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei kait Suomen hallituksessa ole ketään Karia? Tunnut niin vajakilta että ei ihme että äänesi menee arhinmäkeläisille. Vasemmisto on luusereille.
Joku jo ehtikin ensin. Ei Kari hallitukseen voi noin vain mennä puhumaan.
Kari ei koskaan puhu kun aihe on kiusallinen mutta lupauksia kyllä riittää.
Odotellaan vastauksia !
Ai vajakkeja onkin enemmän. Toistetaan nyt vielä kerran. Kari ei kuulu Suomen hallitukseen eikä siten voi mennä sinne puhumaan.
Ei ole miestä Karissa puhumaan puolueen asioista !
Eikä Lulussa naista...
eikä derkkuleissa miestä...
Perzuikit tajuaa että Kari ei ole maan hallituksessa mutta onhan Kari kansanedustaja. BUUAAA-AAAH-HAAA.
Erittäin osuvasti sanottu! Edustaa todellakin kansaa täällä Hämeenlinnassa toisin kuin jotkut muut jotka haluavat mieluummin autokaupan keskittymää, rautakaupan sellaista, kelluvia taloja, robottiparkkia ja parkkihalleja mieluummin kuin kouluja!
Liikemies Kari ei ole kansanedustaja kun tuki scc autotaloa elikkä liikemies Ritakuonan bissnestä ja jäi ilman ed.paikkaa.
Aloittaja, olet tyypillinen persu, kun et osaa kirjoittaa. Onko hallituksessakin muka pienituloisia, joita nyt riistetään?
On..Voisin antautua ehdoitta..!
Karilta kaivattaisiin valistusta tai on ensikerralla valtuustopaikka mennyttä !
Se Karin paikka on nyt poispyyhitty, kun ei suutaan avaa, vaikka kysytään. Sama kohtalo Lululla. Ovat niin hipihiljaa, kun kysytän puolueensa tekemisistä.
...siis kysytään puolueensa tekemisistä... Soinikin on nykyään niin takkinsakääntäneen ja häpeilevän näköinen.
onneksi on ryhdikäs ja aina sanavalmis antti rinne. rehellinenkin vielä.
Voi Karia, eikö insinöörin aivonystyröistä löydy sanottavaa ?
Kyllä se on poijaat sillä tavalla, että Ilkkalan Kari ja Soinin Timo on ne sentään miehiä teihin verrattuna. Ottakaapas mallia heistä ja liittykää tekin persuihin, niin siitä alkaa teilläkin oikea ja todellinen miehen eikä minkään homostelijan elämä.