Varautukaa yleislakkoon!

Sipilä tiukkana ja myös SAK, painiottelu lakaa kohtapuolin, ja suomi pysähtyy taas, joten varatkaahan elintarvikkeita ja polttoineita aikanaan!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092220399166_uu.shtml
258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nyt se taitaa järjestyä yleislakko, sen merkit on ilmassa jos Sipilä rupeaa pottuilemaan!

Äänestä

Pääasia että pakolaisia hyysätään, ainakin Lieksassa, rehtori pehkosen toimesta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KatsokaahanVain kirjoitti:

Sipilä tiukkana ja myös SAK, painiottelu lakaa kohtapuolin, ja suomi pysähtyy taas, joten varatkaahan elintarvikkeita ja polttoineita aikanaan!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015092220399166_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu