Jotain helppii?

LihavaLapsi

Moi.
Mä oon lähemmäs 14v (13) poika. Mä oon n. 164cm pitkä ja painoa aika tasan 60kg. Mä haluisin laihtuu mutta ei kuitenkaan oo sillee tarpeeks motivaatiota. Pääsyy tälle on se, että oon sosiaalinen, aika hauska ja mukava tyyppi mut eihän ne tytöt muhun päin vilkasekkaan ulkomuotoni takia, ainakaan kauniit. En oo ees seurustellu kenenkään kanssa viel :P . Oon henkisesti suht. kehittyny ja kyllähän mä hyvännäkösten muijien kaa haluisin olla yhes, pussailla yms yms. Mul on murrosikä jo ihan hyvässä vaiheessa, kasvoin yli 10cm viime vuonna, oon aika leveäharteinen ja ääni melko matala. Mutta takaisin siihen varsinaiseen aiheeseen. Eli olisko kellään mitään ajatuskikkoja miten sitä motivaatiota saisi kohotettua? Toki tehokkaat treenimenetelmätkin kelpaa. Tässä ehkä ikävintä on se, että oisin iha überkomee jos tätä läskikerrosta ei olisi. Älkää tulko haukkumaan mua tai jauhamaan sitä "No eihän sinun tarvitse mitään tuollaista miettiä, olet vielä lapsi ja sinulla on koko elämä edessä, eivätkä ne tytötkään sinulle tärkeitä ole"-paskaa, niistä ei ole mitään hyötyä.


Kiitos jo etukäteen!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TyttösBUMSHAKALAKA

      Ala käydä salil koska lihaksist tykkään ja tee riittävästi aerobista sen lisäks, ala juoksee/pyöräilee/uimaan aluks vaik puol tuntii kerral ja kerran viikos, sellast kestävyyttä. Lisää vähitellen treenikertoja viikkoon. Ja ruokavalio kondiksee, perus lautasmallil mennää, (lisää huomattavasti kasviksia entiseen). Jos juot esim 3 dl vettä ennen ruokaa ni et syö liikaa vaan tunnet olos kylläsemmäks

    • Liiku porukassa. Yleensä se parantaa motivaatiota kun se ei ole niin tylsää eikä kehtaa jättää menemättä jos muutkin menee. :)

      Eikä ole mitään ennenkuulumatonta että sun ikäinen ei ole seurustellut. Just sayin'...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4416
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2451
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      64
      1452
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1171
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      123
      1089
    6. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1036
    7. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      95
      1006
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      967
    9. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      105
      943
    10. Kuvaile kaivattuasi

      kolmella adjektiivilla ja kolmella emojilla. Pidetään ketju asiallisena kiitos. 😁
      Ikävä
      54
      865
    Aihe