Koiran "finni"

Koiran takapuolessa, lähinnä hännän tyvessä ja peräaukon ympärillä on muutamia valkoisia näppyjä. Mitä ihmettä ne on, liittyvätkö moniin allergioihimme joista yritämme paraikaa päästä eroon?
13574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

hmm... onko ne sellaisia patteja ja päästä valkoisia? siis ihan kuin ihmisen finni? Koirallani oli talipatti ja se oli vähän saman tapainen... Jos se aukeaa sitä pitää huuhtoa vedellä jos pääsee tulehtumaan koira voi saada antibiootti kuurin eläinläkäriltä ja patin sisään pitää ruutata puhdistusainette (betadine). Vaikea sanoa mikä on...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Setterin omistaja kirjoitti:

Koiran takapuolessa, lähinnä hännän tyvessä ja peräaukon ympärillä on muutamia valkoisia näppyjä. Mitä ihmettä ne on, liittyvätkö moniin allergioihimme joista yritämme paraikaa päästä eroon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu