Hei,
onko kokemuksia ko. hotellista?
Tjäreborg myy hotellia ja suunnittelemme matkaa Fuerteventuralle helmikuussa.
Kannattaako varata? Kiehtoisi ainakin nuo kunnolla lämmitetyt altaat, mitä mainostavat, 26 astetta...
onko kokemuksia ko. hotellista?
Tjäreborg myy hotellia ja suunnittelemme matkaa Fuerteventuralle helmikuussa.
Kannattaako varata? Kiehtoisi ainakin nuo kunnolla lämmitetyt altaat, mitä mainostavat, 26 astetta...
Vastaukset 4
Vanhimmat
En osaa nyt ko. hotellia ainakaan suositella, koska en ole siellä käynyt. 2014 helmikuussa tuli viikko vietettyä Dunas Caleta hotellissa ja uimassa kävin melkein joka päivä meressä. Aloe Club ei sijainniltaan ole "parhaimmasta päästä" , omasta näkökulmastani. ps. marraskuun lopulla menen Corralejoon, Alisios Playa hotelliin, uimiset "hoidan" meressä (lyhyt matka) ;)
Sitä sijaintia tässä kanssa mietin että taitaa olla aika tavalla sivussa kaikesta kun dyynit alkavat toiselta puolelta..
Olen käynyt vilkaisemassa tuota hotellia ulkoapäin ja sen allasaluetta. Minulle jäi jotenkin ahdas mielikuva allasalueesta. Hotellirakennukset ovat allasalueen ympärillä aika lähellä altaita. Näyttäisi myös siltä, että osasta huoneita on varsin vaatimaton näkymä ulos. Monen parveke on myös varjossa. Hotellia voi käydä katsomassa googlen satelliittikuvista niin saa jonkinlaisen käsityksen.
Ei tuo nyt ole ihan kaikesta kaukana. Iso ja viihtyisä ostoskeskus El Campanario on kävelymatkan päässä. Keskustaan on sitten kaksi kolme kertaa pidempi matka mutta kyllä senkin kävelee. Taksi keskustaan maksanee 4 euroa? Hotelli on kyllä kaupungin laidalla eli tien toisella puolella alkaa rakentamaton dyynialue.
Itse suosittelisin Las Marismasia, jossa on tilavat siistit kaksiot, isot parvekkeet, hyvin varustellut keittiöt, avarampi allasalue. Olen kirjoittanut matkakertomukset kahdesta matkastani Corralejoon. Kummallakin kerralla asuin Las Marismasissa. Las Marismas ei taida olla kuin satasen kalliimpi viikolta?
Las Marismasista vielä sen verran, että vain toinen sen altaista oli lämmitetty eikä sekään lähelläkään 26 astetta.