ilmamäärämittari toiminta?

Eli miten oireilee auto kun ilmamassamittarin anturi rupeaa reistailemaan???
Kysessä passat 1.9tdi 90hp -98
Vinkkejä tietämättömälle kiitos
21054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ohituskiihtyvyys 80 km/h -> on huono, ei kierrä kunnolla ja tehot eivät palaudu seuraavassa käynnistyksessä.
Koskee erityisesti -97 ja uudempia (uusikoppaisia) golf- ja passat-malleja TDI-koneella.

Tätä ei kannata sotkea muihin vikoihin, joissa tehot palautuvat seuraavassa käynnistyksessä, esim. ahtopaineen solenoidin vikaatumiseen.

Äänestä
  • Oon kuulu että Meseen anturi käyy kans on halvempi kun on vaan alkuperäinen vieres josta voi tarkistaa sarjanumeron ja arvon. Itte jouduin ostamaan omaan autoon huohottimen lämmittimen vw hinta oli n.90€ ja mesen 18€. Se on sama firma joka niitä tekee mutta niis on vain eri logot. AFN

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eee kirjoitti:

Eli miten oireilee auto kun ilmamassamittarin anturi rupeaa reistailemaan???
Kysessä passat 1.9tdi 90hp -98
Vinkkejä tietämättömälle kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu