Kupla räjähtää Helsingissä

Professori ihmettelee miten jossain tuppukylässä hinnat voi olla manhattanin tasolla!

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-1443313175600.html
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se on pakolaiskeskus eli Somalinki

Äänestä

Tai sitten ei, kiitos maahanmuuton.

Äänestä

Ei räjähdä kupla. Järjetön lainsäädäntö ja rakennusvalvonnan mielivalta estävät edullisen rakentamisen.

Uutta ja edullista ei tule, joten vanha ja räjänenkin on kallista.

Samaa vittä voi laulaa myös muissa asioissa. Miksi auton on Suomessa monta kertaa kalliimpi? Kas tehtaan portilla auto maksaa 26.000 rahaa. Kun lyös siihen verot päälle, niin kuluttaja kärsii autosta 52.000 euron edestä. Valtio, joka ei osallistu autokauppaan mitenkään käärii suurimmat tulot. Onko oikein?

Kupla puhkeaa asuntokaupassa ja autokaupassa samaan aikaan, kun talous pysähtyy omaan mahdottomuuteensa. Koska autovero on IKUINEN, ei kupla puhkea koskaam.

Aamen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muahahaha kirjoitti:

Professori ihmettelee miten jossain tuppukylässä hinnat voi olla manhattanin tasolla!

http://www.iltasanomat.fi/asuminen/art-1443313175600.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu