Lukkarit toisella asteella

Niin kertokaapas ammattikoulujen opet että millä ja miten teidän koulussa tehdään lukujärjestykset? onko siihen joku ohjelma vai väännetäänkö lukkarit ihan oikeesti käsin paperilla valmiiksi? Kuinka monta henkilöä tätä hommaa tekee?
1335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kurrea käyttää aika moni koulu.

http://www.starsoft.fi/home/index.php/fin/content/view/full/154

Tiedossani on sekä perus/lukio, että erilaisia ammatillisia opistoja, jotka käyttävät ko. ohjelmaan.

Toki tuossakin ohjelmassa on omat puutteenssa, mutta aina se ruutupaperin voittaa.

Ohjelma estää opettaja tuplabuukkaamisen ja siihe voidaan tehdä varauksia (rajoituksia, jolloin) jolloin opettaja on esimerkiksi toisessa koulussa.

Tulosteina saadaa luokkakohtainen lukkari
opettaja kohtainen lukkari
luokkatila kohtainen lukkari

Useamman opettaja tai luokan tai luokkatilan yhdistelmä.

sitten vielä puutteista:
Omassa koulussani on viikoittain vaihtuva lukkari ja Kurre ei osaa tehdä papereihin päivämääriä.
No me pelaamme viikkonumeroiden avulla.
Voi olla ja varmaankin on muitakin vaihtoehtoja.
Toki Exceliäkin voi käyttää ja silla saa aina ruutupapereita parempia tulosteita.

Kurre osaa tehdä myös yhteistyötä Primus oppilashallinto-ohjelman kanssa no ovathan ne saman firman tekemiä.

No nyt tämä alkaa näyttää mainokselta, mutta minulla ei ole mitään tekemistä ko. firman kanssa.

Meillä lukkareita tekee kaksi ihmistä, yksikin riittäisi, mutta syy kahteen on kahden jaettu opetusala.

Toivon mukaan saat tästä apua. Hinnoista mulla ei tietoo

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Potkuriakseli kirjoitti:

Niin kertokaapas ammattikoulujen opet että millä ja miten teidän koulussa tehdään lukujärjestykset? onko siihen joku ohjelma vai väännetäänkö lukkarit ihan oikeesti käsin paperilla valmiiksi? Kuinka monta henkilöä tätä hommaa tekee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu