Kumpi parempi teidän mielestä Skoda vai Moskvitsh Elite ?
Skoda vai Moskvitsh Elite ?
Kkcpee
20108
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Pitää hypätä ensin aikakoneeseen 40vuoden taakse arvostelemaan kun puolet porukasta kysyy siis mikä on mosse? Sokota tuolloin vei vähemmän bensaa ja hiukan luotettavampi ja oli valikoimissa nätti coupe ja nelilamppu malli luxusta.
Mosse tietenkin moottorihan on bmw kopio
Ehdottomasti mosse on parempi vaihtoehto näistä kahdesta itäautosta. Hintakin on kohdallaan, tosin kuin skeidasella.
Kai se Mosse oli noista tuon aikaisista. Paksummat pellit ja kone oli se läpihengittävä BMW-kopio.
Moskvitch on rehellisempi: rehellisesti itäauto. skoda taas tekeytyy parhaansa mukaan länsiautoksi mutta sieltä se politrukki virnistelee keulasta, joten siinähän se on susi lammasten vaatteissa, aito itäauto se siellä luuraa
Mosse ei huijaa, toisin kuin Skoda.
Kyllä Mosse on parempi.
Olipa trollilta taas täysin tietämätön kysymyksen asettelu.
Skoda on automerkki, kun taas Moskvitsh Elite on yksi automalli.
Vähän kuin kysyisi, kumpi on parempaa, olut vai Lapin Kulta.
Ei vaan: Kumpi on parempi, Skoda vai auto?
No tietenkin Skoda on parempi.
hahhahhaaa.. kyllä minusta auto on parempi :D
Kyllä ehdottomasti mosse on paree.....
Mosse !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moskvitsh Elite on parempi kuin Skoda Elite.
Voi ollakin. Jos verrataan sellaiseen jota ei ole olemassakaan, niin ei se ole paljon tyhjää parempi.
"Skoda vai Moskvitsh Elite ?"
Moskvitshit ja toijotat ja muut inhat itäautot kannattaa tietysti jättää suosiolla kauppaan.
Tottakai Moskvitsh itäautoista parempi on. Sehän on selvä. Harmi vaan ettei sitä valmisteta enää.
Itsekin harmittelen, ettei Mossea enää valmisteta. Pitää ajella näillä Mersuilla ja Bemareilla, kun kunnon itäautoja ei enää valmisteta. Japseilla en kehtaa ajella, enkä ranskalaisilla.
Mosse pesee 6-0 kaikki Skeidat koska Mossessa ei ollut tätä kuuluisaa "lyömätöntä" yhdistelmää TSI DSG.
Ei yhdessä eikä erikseen .Onneksi.
Eikä ollu päästöhuijauksia. Mosse teki kauppansa muutenkin. Huijareilla on lyhyet jäljet. Mutta onneksi skoda/vw-uskovaisillekin totuus valkeni viimein. Muut sen jo tiesivät ja nauroivat: Älä sekoa skodaaan/volkkariin. Siitä ei seuraa kuin harmia. Toki tyhmästä päästä kärsii heh hee. Reppanat