Löyty helposti! Rupesin katsomaan butjetin lähetekeskustelua! Nauru maittaa, kun kuuntelee halituspuolueiden valehtelua. Puna sentään nousee poskille, koska korvat heiluu
Kaipasin huumoria
valehtelunmaksimia
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Katselen myös, mistä he valehtevat niin kerro ?
Pelstaa Suomen ja lopettaa velkaantumisen?? Nyt mamulaumat rahoitetaan valtavalla velalla ja YK :n sotaretket. Pidetään silti, muka rahapulassa, tarpeellisena leikata eläkkeet ja asumistuet. Muka autoveroale? Nostettiin käyttömaksua ja näin autoilun kuluja!
Minä en katsellut koska se on budjetin hätäkeskustelua kun kaikilla on hätä ja hutut housuissa.
Miten hyvin pitäisi asioitten olla ettemme valittaisi, minä en valita totean vaan jos minulla olisi tosi hätä silloin olisi aihetta valittaa.
Oletkin joku nösö! Minä älähdän, kun mulkut taas leikkaa sirrettyä palkkaani!
Alat nimittelee no se sinun harmisi, mitä hittoo se auttaa vaikka itkisin ja parkuisin he tekee päätöksiä mulla on tv auki hyvin kuuluu mitä on tekeillä, siihen on tyytyminen jos sinua vituttaa mene parrikaadeille polttopullojen kanssa lakanaan kietoituneena.
Harmittaako sinua kun loman jälkeen maksettava paluuraha on siirretty ennen lomaa maksettavaksi? vai se että se oli vain väliaikainen ratkaisu ettei porukat olisi lähteneet Ruotsalaisten houkuttelijoiden mukaan sinne töihin, sen lopettamista on nyt siirretty useampi vuosikymmen.
Tota noudatan! Vaikutat niin nösölle, ettet pysty kaveriksi. Käännät vain toisenkin posken ja vielä persenkin, että lyökää vaan!
Ei minusta ole kiinni kaveruus kun puhutaan oikeilla sanoilla mikä ettei huumorin ymmårrän ei kaikkia pidä ottaa vakavasti silloin on helpompaa. Kieltämättä elämme huonoja aikoja mutta se ei minua lannista, olen keskiverto kansalainen en rikas mutta tulen toimeen elän sen mukaan mitä on ja katson tyytväisenä eteenpäin, ei ole suuria vaatimuksia, näillä eväillä.
Älä naura vakavalle asialle. Meillä on vihdoin porvarihallitus sekä Presidentti myös taustaltaan kokoomuksen miehiä joten nyt laitetaan maan asiat kuntoon.
Sinä sait röhönaurun! Varmaan olet silmäänkustava ja uskot emävaleet!
Suomen köyhä kansa
kuolee talkoissansa.
Vastaanottokeskuksetkin aivan täynnä on.
Suuret herrat kammioissaan
hyvinvointivaltioissaan,
jokaisella harmaa naama, iloton.
Myös naiset siellä häärää
Merkkeli se määrää,
missä eurokaapilla se oikee paikka on.
Uudistusta, sopeutusta
köyhän kansan kusetusta,
tasapaino taloudesta kaukana vain on.
Stubbi ihan pihalla. Vastas mamu kysymykseen: mitotettu 15 th mamulle ja summa vielä naurettava. Nyt jo tullut enemmän ja jokapäivä 500_1000 uutta. Inokkaammat suojan tarvitsijat pyyhkässyt Tukholmasta taksilla Tornioon... Hysärien huomaan!
Heidän ilonsa, olonsa Suomessa jää melko lyhyeksi, vähintään puolet laitetaan melko pian takaisin, hyvä niin.