Vaimon kanssa ois tarkoitus mennä 10.2 seudulla Fuengirolaan 2vko:n ajaksi Helsingistä. Millä lentoyhtiöitä ja milloin kannattaa mennä ja mitä ois hotelleja suosittelette. Onko tuohon aikaan mitkä lämpötilat yleensä? Kiitos
Helmikuussa 2 vkoa Fuengirolassa
7
212
Vastaukset
- hyvmatka
Mikäli haluat lentää Malagaan, niin suoria lentoja lentää ainoastaan Norwegian sekä Finnair. Molemmilla suurin osa lennoista perillä puolilta öin, paitsi perjantai taisi olla Finnairilla aamulento. Kummallakaan ei ole "ilmais"tarjoilua lennolla (rahalla saa), riippuen lentolipun hinnasta/lentoluokasta Finnairilla kuuluu ruumaanmenevä laukku hintaan, halvemmalla lipulla ei kuulu. Norwegianin ruumaanmenevä maksaa. Finnairin lennot kalliimmat tai sitten ei. Kannattaa vertailla hintoja ja laskea mihin hintaan on varaa matkustaa., myös matkustuspäivät vaikuttaa hintaan.
Hotellin voi myös varata oman varallisuuden mukaan, katso vaikkapa booking.com.
Lämpötilat vaihtelee vuosittain, mutta suunnilleen 15-25 välillä.- kaljaacarrefourista
Tutki hotellivaihtoehtona vaikka huoneistohotelli Myramar. On saman nimisen suuren ostoskeskuksen vieressä. jos vaikka haluatte itsekin kokkailla, niin Carrefour'ista löytyy kaikkea.
Ei ihan rannan lähellä, pitää kävellä noin 10 min ja on rantapaseolla.
Kentältä junalla Fuengirolan rautatieasemalle ja siitä muutaman euron taksimatka. - Varma.tieto
Norwegianin lennot ylivoimaisesti parhaaseen aikaan. Lähtö Helsingistä 6.05 ja perillä paikallista aikaa n 9.30. Paluu 10.35 ja Hesassa n 16.10. Finnairilla lähtö illalla ja saapuminen niin myöhään että viimeinen metro jo lähtenyt. Paluu yölentona. Iäkkäämpänä arvostan mukavuutta. Hinnat norskilla helmikuussa varsin edulliset.
- Varma.tieto
Varma.tieto kirjoitti:
Norwegianin lennot ylivoimaisesti parhaaseen aikaan. Lähtö Helsingistä 6.05 ja perillä paikallista aikaa n 9.30. Paluu 10.35 ja Hesassa n 16.10. Finnairilla lähtö illalla ja saapuminen niin myöhään että viimeinen metro jo lähtenyt. Paluu yölentona. Iäkkäämpänä arvostan mukavuutta. Hinnat norskilla helmikuussa varsin edulliset.
Korjaan äskeistä. Olen itse lentänyt aina huhtikuussa, joten helmikuun aikataulut ovatkin norskilla erilaiset mitä edellä kerroin. Mutta hyvät silti. Esimerkiksi 10.2 lähtö klo 20.10 ja perillä 23.55. Paluu 24.2 klo 13.45 paik.aikaa. Hinta ilman ruumalaukkuja ja paikkavarausta 204,90 eur. Flex pari kymmppiä kalliimpi suuntaansa mutta saa ottaa laukun ja varata istuimen.
- Lennulentäjä
Meno finnairin aamulennolla, paluu norwegianilla aamupäivällä. Maksaa hieman enemmän mutta ....
- Huhtikuun.matkaaja
Siis hieman enemmän! Meno esimerkiksi 10.2. finskillä 422 eur ja paluu 24.2. norskilla 116 eur eli yhteensä 538. Tuolla summalla lennän Norwegianilla edes takaisin ja majoitun 2 viikkoa mukavasti.
- espanjaankaipaan
http://www.trivago.fi/fuengirola-31511/hotelli/mediterraneo-real-590991
Tuolla tuli oltua ja tykkäsin paikasta, sinne uudestaan seuraavalla aurinkorannikon reissulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2599658K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1665411Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1555055PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *624721- 1822204
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.112145Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell2991766- 881478
- 151135
- 411083