Helmikuussa 2 vkoa Fuengirolassa

Santeri1956

Vaimon kanssa ois tarkoitus mennä 10.2 seudulla Fuengirolaan 2vko:n ajaksi Helsingistä. Millä lentoyhtiöitä ja milloin kannattaa mennä ja mitä ois hotelleja suosittelette. Onko tuohon aikaan mitkä lämpötilat yleensä? Kiitos

7

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvmatka

      Mikäli haluat lentää Malagaan, niin suoria lentoja lentää ainoastaan Norwegian sekä Finnair. Molemmilla suurin osa lennoista perillä puolilta öin, paitsi perjantai taisi olla Finnairilla aamulento. Kummallakaan ei ole "ilmais"tarjoilua lennolla (rahalla saa), riippuen lentolipun hinnasta/lentoluokasta Finnairilla kuuluu ruumaanmenevä laukku hintaan, halvemmalla lipulla ei kuulu. Norwegianin ruumaanmenevä maksaa. Finnairin lennot kalliimmat tai sitten ei. Kannattaa vertailla hintoja ja laskea mihin hintaan on varaa matkustaa., myös matkustuspäivät vaikuttaa hintaan.
      Hotellin voi myös varata oman varallisuuden mukaan, katso vaikkapa booking.com.
      Lämpötilat vaihtelee vuosittain, mutta suunnilleen 15-25 välillä.

      • kaljaacarrefourista

        Tutki hotellivaihtoehtona vaikka huoneistohotelli Myramar. On saman nimisen suuren ostoskeskuksen vieressä. jos vaikka haluatte itsekin kokkailla, niin Carrefour'ista löytyy kaikkea.
        Ei ihan rannan lähellä, pitää kävellä noin 10 min ja on rantapaseolla.
        Kentältä junalla Fuengirolan rautatieasemalle ja siitä muutaman euron taksimatka.


      • Varma.tieto

        Norwegianin lennot ylivoimaisesti parhaaseen aikaan. Lähtö Helsingistä 6.05 ja perillä paikallista aikaa n 9.30. Paluu 10.35 ja Hesassa n 16.10. Finnairilla lähtö illalla ja saapuminen niin myöhään että viimeinen metro jo lähtenyt. Paluu yölentona. Iäkkäämpänä arvostan mukavuutta. Hinnat norskilla helmikuussa varsin edulliset.


      • Varma.tieto
        Varma.tieto kirjoitti:

        Norwegianin lennot ylivoimaisesti parhaaseen aikaan. Lähtö Helsingistä 6.05 ja perillä paikallista aikaa n 9.30. Paluu 10.35 ja Hesassa n 16.10. Finnairilla lähtö illalla ja saapuminen niin myöhään että viimeinen metro jo lähtenyt. Paluu yölentona. Iäkkäämpänä arvostan mukavuutta. Hinnat norskilla helmikuussa varsin edulliset.

        Korjaan äskeistä. Olen itse lentänyt aina huhtikuussa, joten helmikuun aikataulut ovatkin norskilla erilaiset mitä edellä kerroin. Mutta hyvät silti. Esimerkiksi 10.2 lähtö klo 20.10 ja perillä 23.55. Paluu 24.2 klo 13.45 paik.aikaa. Hinta ilman ruumalaukkuja ja paikkavarausta 204,90 eur. Flex pari kymmppiä kalliimpi suuntaansa mutta saa ottaa laukun ja varata istuimen.


    • Lennulentäjä

      Meno finnairin aamulennolla, paluu norwegianilla aamupäivällä. Maksaa hieman enemmän mutta ....

      • Huhtikuun.matkaaja

        Siis hieman enemmän! Meno esimerkiksi 10.2. finskillä 422 eur ja paluu 24.2. norskilla 116 eur eli yhteensä 538. Tuolla summalla lennän Norwegianilla edes takaisin ja majoitun 2 viikkoa mukavasti.


    • espanjaankaipaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      14
      2069
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1425
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      106
      1399
    4. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1245
    5. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1192
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1017
    7. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1016
    8. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      991
    9. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      984
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      335
      973
    Aihe