Onko tietoa mitä siellä on tapahtunut? Onko vaan puurot palanut pohjaan vai mitä ihmettä?
Miksi paloauto meni viimeyönä isoonhiekkaan?
Mitässiellätapahtunut
3997
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Tupakanpolttoa sisätiloissa
Herkät ilmaisimet. Pillahtavat myös hiuslakan ja dödön suihkuttelusta. Tietysti myös tupakansavusta.
Ja kenen maksettavaksi lasku jää. Veronmaksajien taas, niinkun kaikki mitä nää matu:t tekee.
Oletko varmasti veronmaksaja,kun täällä notkut marisemassa. Töihin mars!
Itse koittavat kiistää,mutta ovat kuulema myöskin itse näpelöineet sprinklereita niin tulee automaattihälytyksiä,vesivahinkoja ootellessa ; .Kaikki säretään ja sotketaan,kun silmä välttää,miten Keuruu voisi olla jotenkin poikkeuksellin paikka missä ei tapahdu tai voisi tapahtua ihan niinkuin muissakin paikoissa missä noita sotaisia ihmisä asutetaan,on väkivallan uhka ilmeinen sen sanoo maalaisjärki eikä Supo.
Keneltä kuulit?
Jaa no ei sitten mitään vakavaa. Kyllähän sitä voi sisällä tuprutella.
Ei voi, jos kielletään ja asia tehdään selväksi. Ehkä kielitaito tuolla hieman tökkinyt ensi alkuun.
no miksei suomi nuoret voi sauhutella riparilla
jos matu lapsukaiset voi
ei ole srk.lla homma hanskassa
no onhan niillä keväällä vuokra tuottoja millä korjata tuhot
mutta voiko rahalla korvata esim. nuoren naisen mikä joutuu "rikastuksen" uhriksi
100 vai 10 000 hyvä summa loppuiän traumoista???
tämä vain väistämätön tosi asia kunhan RAHA sampoilijat saa "tuvat" täyteen
"hädänalaisia" nuoria miekkosia
JA meidän oma KIRKKO etunenässä
On niin hirmu hätä teillä täällä puollustaa keuruulaista rotupuhtautta, kotikuntaa ja kirkkoa. Vähän naurattaisi jos ei kävisi niin sääliksi.
Ei kai vapaaehtoiset siivoa siellä?Törkeää älkää menkö niitä auttamaan ne pitää naisia alempiarvoisina.Muslimit vihaa kristittyjä ettekö tiedä?
Oletkop kysynyt vapaaehtoisilta, mitä tekevät ja miten siellä viha ilmenee? Ettet vain itse lietsoisi vihaa ohimennen?
No Niin.....Onko tässä nyt mitään uutta!? Näinhän se toimi jo -90 luvulla....eniten työllistyivät palokunta ja poliisit :0)
Eniten? Ihanko totta?
kirkko tietää mutta mitä se välittää kun rahasta heillä vain kyse EI oikeasti ihmisten hätä vaan raha!!
ja mitä enemmän vapaaehtoisia suvakkeja mukana aina kassaan kilisee valtion
rahaa eli sinun! meidän kaikkien verovaroja
Oletko esim. sinä itse enemmän kiinnostunut hädässä olevien ihmisten oloista kuin rahasta. Miten se näkyy sinun elämässäsi?
Ja seurakunta vielä kyselee vapaaehtoisia yövalvojiksi. Anna minun kaikki kestää.
jos tää totta niin on hulluatouhua...
olisko pitäny majoittaa suoraan juurikkaan?
Miks vapaaehtoisia??? Rahallahan niitä saa, kun maksaa normaali palkan!
Mksi tehdä talkoolla töitä sellaiselle organisaatiolle joka saa kuitenkin tuosta "hyysäämisestä" rahaa?????
Vapaaehtoisuus on sitä, että tekee jotakin VAPAAEHTOISESTI. Se tarkoittaa, että hyvän hyvyyttään. Ymmärrättekö, että on olemassa myös sivistyneitä, älykkäitä, elämää nähneitä, oikeasti hyviä ihmisiä? Ehkä se tosiaan on vaikeaa ymmärtää. Täällä verkossa möykkääjistä ei tosiaankaan voi samaa sanoa.
Miksi kristitty nainen menee häpäisemään itsensä palvelemaan muslimia?En voi ymmärtää pöhlöyttä ja järjen vähyyttä. Seurakunta on vastuullinen kaikesta mitä muukalaiset aiheuttaa kunnan asukkaille.
Pöhlöyttä ja järjen vähyyttä ovat kommentit olleet tällä palstalla enimmäkseen kaikki. Kerrankin seurakunta tekee, mitä pitää: auttaa ihmisiä. Muukalainen olet sinä itse. Minulle ainakin. Oletko edes Keuruulta?
Rauhoittukaas arvon keuruulaiset. Vaikka se teille niin iso ja ihmeellinen asia on kun sinne teidän lintukotoonne on tullut elämää ulkopuolelta, niin miettikää mikä kaaos täällä meillä torniossa on! vaikkei tämäkän mikään iso kaupunki ole.
T:Syntyny Keuruulla 1968
Mimmonen kaaos siellä sitte o!?Valase vähä!
Paljon ihmisiä tulossa ja menossa= äännetään Suomessa KAAOS.
Hei jos veivät niille n.17 vuotiaille PARTALAPSILLE lisää tupekkia ja nuuskaakin?
Hei hei itsellesi vain!
Siellä auttelevat naiset pitävät mustasta patuksta,itsekin voisi lähtee mukaan auttamispuuhiin,mutta eihän siellä hiekassa ole,kun nuoriamiehiä ja muutama varattu vanhempi nainen niin tuokin on pois suljettu vaihtoehto.Toisivat edes naisia,kun kerran tuovat.Varuskuntaan voisi tehdä pelkästään sinkku naisille tarkoitetun pakolaiskeskuksen.
Kadehditkos auttajia, kun siltä vähän kuulostaisi?
Mitä ihmettä ne pakolaiset touhuaa siellä isossahiekassa yöllä?Toissa yönä olin kalastamassa veveellä isollaselällä niin sieltä kuului aikamoinen metakka koko ajan.Pikkuhiekasta se ei kuulunut,koska rantauduin sinne vähäksi aikaa ja se oli tyhjä,ainoastaan käytettyjä kondomi pakkauksia oli nuotiopaikalla.
Olikohan pakolaiset nussinu siellä nuotiolla?
Sitäkö se meteli lähti?
Johtuiskohan ihan siitä, että rannalla kaikuu ja Hiekassa asuu 100 ihmistä, jotka eivät saa unta ja ehkä puhuvat keskenään ääneen? Kesällä kuuntelin pienemmän järven rannalla helvetinmoista perheriitaa juhannuksen tienoilla. Ei ollut riidassa kuin kaksi suomalaista osapuolta molottamassa, mutta selväksi tuli, kuka oli tehnyt ja mitä...se järvi, se järvi.
Voi keuruulaiset. Te ootte kyllä mahtavaa porukkaa! Saa niin nauraa, taitaa kaikkia vähän pelottaa ;)
Näkyypä sitä pelottavan muillakin paikkakunnilla,ja aiheesta.Lue pässi uutisia jos osaat ja ymmärrät luettua tekstiä.Hyvä että jotakuta vielä naurattaa.
Minua sekä naurattaa että säälittää pelkääväiset keuruulaiset. Säälittää enemmän kuin naurattaa.
Isoonhiekkaan liittyy myös myyttinen hahmo Isonhiekan Iivari.Iivari oli suurten katovuosien aikaan 1700-luvun vaihteessa tappanut useita Venäläisiä nälkään ja teurastanut ne nälkäkarilla,joka on isonhiekan välittömässä läheisyydessä sijaiseva luoto.Paikalla on verinen historia,jossa uskonnot ovat taistelleet ennekin.
Eiköhän ne onnistu vielä polttamaan sen paikan...........
Jaa miksi tuollaista toivot?