"Yhteensä päästähuijaus koskee Suomessa 64 124 autoa. Lisäksi keskiviikkona uutisoitiin, että Suomessa on yli 17 000 päästömanipuloitua Skodaa."
http://www.iltalehti.fi/autot/2015100120448205_au.shtml
Skoda ei ole auto ? ? ?
4
52
Vastaukset
- ei-taida-olla-auto
No ei kai ja jos joku sitä autona pitää, niin onhan se maineeltaan siellä mutavellissä oleva merkki. Skoda on käsite enemmän kun auto. Se leimaa kuljettajansa "halpuutus" tasoiseksi kopperokuljettajaksi.
- virallinenVastuullinen
Trollit ovat vajonneet selittelyn suohon. Vielä hetki sitten Skoda oli Venäjällä vanhoista Ladan osista kasattu kaalikippo trolli-poikien sepustuksissa.
Nyt todistettavasti VW-tekniikkaa käyttävä auto
Valehtelu on rumaa. Kannattaa lopettaa selittely. Myöhäistä on. Faktat on nyt netissä. - skozda_kosla
Skozdat ovat vain ankeita kulkupelejä. Autoksi niitä ei voi koskaan kutsua.
Tästä aiheesta on keskusteltu täällä ennenkin, ja kyllä se konsensus on aina ollut ennenkin, että skoda EI ole auto. Hyvähän näistä on puhua ja keskustella, ja tällaisia kritiikkiä herättäviä asioita on syytä usein pohtia hyvinkin syvällisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1153698Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va141671Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos141528Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181386Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2931373Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi251255Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy72923Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti14920Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä115862Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60819