Jämsänkoskella ei asu pääsääntöisesti joko narkkareita, jotka lymyilevät kaupungin kustantamissa asunnoissa esim, keskusta tai puistola tai sitten alkoholisteja.
Mitä hyötyä kyseisillä henkilöillä on ylipäätään kenellekään.
Ihan slummikylä kuten kohta koko jämsä.
Jämsänkosken asukit
6
500
Vastaukset
- Lopol
Puhutko itsestäsi ja ystäväpiiristäsi? Kerta et kunnon ihmisiä koskella tunne.
- GayLordi
Mäkin asun täällä. Ens viikolla pari frendii tulee kylään, tuu säkin niin pidetään poikien kesken hauskaa..
- ählämsähläm
Myydäänkö paljon neuloja apteekissa nuorille miehille?
- Hyvänäinnäin
Lueppas aloituksesi. Eikö olekin hyvä, ku Ei asu pääsäänöisesti joko narkkareita tai alkoholiasteja. On meidän muiden mukavampi asua täällä.
- Paperireseptitehdas
Aika vähän on sit asukkaita koskella kun näitä "narkkareita" on n. 30 siellä. Narkkarit siksi lainausmerkeissä koska ne vetää niin jatkettua paskaa sisäänsä ettei sitä varmaan edes huumeeksi voi enää luokitella. Pillerit ja alko maistuu toki säässä kuin säässä.
- EiNarkkari
Siis Jämsänkosken 30 narkkaria sekä tämä Oinaslammen "umpihomo" kaveripiireineen. Ei kovin hyvältä näytä!
Onneksi asun Jämsän kuningaskunnassa :))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4808507Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195830Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2554772Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s694137Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901698
- 961231
- 47869