Väsymystäkö?

JMHV_

Haimme viikko sitten kotiimme uuden kissanpennun. Nyt viikon jälkeen kissa on tottunut koiriimme ja asuntoomme hyvin ja kaikki sujuu niinkuin pitäisi.
..Paitsi. Nyt kissanpentu nukkuu pitkin päivää! Eikä sekään itsessään olisi ihmeellistä, mutta alkuun riehui ja leikki minkä jaksoi ja nukkui hyvin harvakseltaan. Nyt eilisen ja tämän päivän on melkein kokonaan nukkunut eikä ole pahemmin innostunut leikkimään (huom. Innostuu kyllä, mutta ei samalla tavalla).
On kuitenkin käynyt tarpeillaan ja syönytkin. Itse mietin mahdollisuutta, että penska on käynyt alun niin ylikierroksilla kaiken uuden takia, että nyt kun on asettunut uuteen kotiin on sitten väsähtänyt totaalisesti ja pienen lepäämisen jälkeen löytyisi tähän elämiseen semmoinen kultainen keskitie.

Onko kenelläkään muulla kokemusta tällaisesta käytöksestä? Onko ihan normaalia vai pitäisikö huolestua?

Tietenkin, jos tilanne ei viikonlopunkaan jälkeen ole normaali tai kissa lopettaa syömisen tms. lähdemme kiikuttamaan eläinlääkärille.

2

164

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kisutonihanii

      Kissat nukkuu todella paljon päivisin.Jos kisusi syö ja suolikin toimii,niin tuskin mitään hälyttävää.Saattaa olla,että pikkunen on yöllä pitänyt raisuja kemuja kun ihmiset nukkuu. :)

    • Boacatss

      Terve kissanpentu innostuu leikkimään yksinäänkin. Seuraa tilannetta ja jos väsymys jatkuu, vie eläinlääkäriin. Ovatko silmät kirkkaat ja puhtaat, ikenien väri normaali?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      50
      969
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      953
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      815
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      119
      758
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      115
      735
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      36
      663
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      45
      646
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    9. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      22
      596
    10. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      596
    11. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    12. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      38
      559
    13. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      72
      548
    14. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      543
    15. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      506
    16. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      502
    17. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      108
      500
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      500
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      47
      495
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      477
    Aihe