kiskoonkin pakolaisia

http://www.sss.fi/2015/10/kiskoon-perustetaan-asumisyksikko-alaikaisille-turvapaikanhakijoille/

onnea salo jälleen! nyt kiskoon suunnitellaan laitettavaksi kymmeniä partalapsia.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kärkelän kylän asukkaiden on korkea aika perustaa pesäpalloseura. On sitten pesäpallomailoja.
Tiedä vaikka tarvittaisiin ennen ensi pelikautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nxmdmzmxlmzlzz kirjoitti:

http://www.sss.fi/2015/10/kiskoon-perustetaan-asumisyksikko-alaikaisille-turvapaikanhakijoille/

onnea salo jälleen! nyt kiskoon suunnitellaan laitettavaksi kymmeniä partalapsia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu