Mistä löytyis valmis tai kelpo aihio autostereoitten virtalähteeksi siis kun verkko virtaa täytyisi "laimentaa" 12V ja 4-6A. Ja hintakaan ei sais olla tolkuton.
Kiittäen
12V ja väh. 4A
Kiittäen
12V ja väh. 4A
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Osta tarjouksesta auton akku ja akkulaturi.
...olis mahdollisesti kompaktimpi ratkasu
kun tämä äänen toisto järjestelmä tulee saunatakkapesuhuone yhteyteen. Akku ratkasu oli kyllä yhtenä vaihtoehtona aluksi kun suunniteltiin mutta kun sille ei oikein ole semmosta fiksua paikkaa. Mutta eikö näitä ole näita joitaki mascotti muuntajia mutta kun on niin hankalaa luettavaa meikäläiselle nuo elektroniikka firmoitten sivut. Joten jos jokin asiantuntija kehtaisi jeesata oikeaan suuntaam?
Kiittäen
12V ja väh. 4A
Tarvitset verkkolaitteen,et muuntajaa.
Löytyyhän noita Mascotteja YE.stä.
http://www.yeinternational.fi/?sess=e33aed8076d82987f28386db823a63a9&lang=fin&main=41&type=0&search=mascot
Joku 200€ (1200MM)on sikamainen hinta moisesta !
kierrätyskeskuksesta tietokoneen AT-virtalähde. Siitä saat ulos 12V...
Bebekistä löytyi jotain 65 €!
Autostereoita voi käyttää 15V.lla.
Jos vain tuo 6000mA (=6A)ei ole painovirhepaholainen.
Siis bebek.fi > virtalähteet
Tuotteen kuvaus:
7 reguloitua jännitealuetta 15-16-18-19-20 volt 6000mA
22-24 volt 5000mA
max. 6000 mA
- Ein 110-240 Volt
- ulostulovirta 15-16-18-19-20 V 6000 mA
22-24 V 5000 mA
- für z.B. Notebooks
- mit CE und GS Approval
- seitsemäen erilaista liitintä (inkl. Dell)
- attraktive Verkaufsverpackung
- kurzschlußsicher
Miksei voi käyttää akkulaturia? Semmoisia saa tarjouksesta varmaan 20€ ja allekin. Ei kai ne stereot siellä saunassa aamusta iltaan ole päällä?
Pelkällä akkulaturilla hurisee melkoisesti, siinä kun ei ole mitään suodatusta. Muutaman tuhannen mikrofaradin konkka rinnalle niin johan futaa.
Akkulaturi antaa sykkivää tasasähköä, eli vaihtosähkö tasasuunnattuna.Tarvitsee konkan 20000uF riittää. Jännite voi olla turhan korkea, monesti 16-17 volttia huippu pienellä kuormituksella.
Nyt on mascotti virtalähteenä 13,2V ja 4,5A
ja siinä on se joku regulaattori vai oliko se renegade malli mutta kuitenki ja hyvin pelittää
maksohan se n 70e mutta ne nyt kuitenki toimii ne steereot
Kiva että pelittää,jäi vain ihmetyttämään kun tuohon hintaan olisi saanut ministereohärdellinkin ?