Liikenne ympyrään ajettu usein mersuja

HeikkkiRäinä

Mikä lie syynä että liikenneympyrään on ajettu usein mersuja sinne keskipöpelikön päälle. Vaarallista jos auto törmää siihen Raasakan voimalaigoksen potkuriin. Lieneekö edes luvalllista laittaa potkuri siihen turvariskiksi (törmäys vaara!)

4

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autoinsinööri_Bosch

      Juurikin tehdysssä Euroopan Autoalan raportissa ( EUroCAR Raport), paljastuu näiden päästökikkailujen ja pakokaasuarvojen alentamiseen tarkoitettujen tekniikoiden lisäksi yksi yllätävä seikka saksalaisten autojen lisävarusteista. Raportista käy nimittäin ilmi, että Mercedes-Benz merkkisiin autoihin on Daimler-konsernin autotehtailla asennettu ns. kaarreajon aikainen potkuriohjautuvuusmekanismi. Tämä taas tarkoittaa sitä, että ajettaessa Mersulla vaikapa liikennenympyrään tai kiertoliittymään, pyrkii auto hakeutumaan lähimmän potkurin( suuren tai pienen) läheisyyteen. Tässä raportin viesti tähän mystiseen ongelmaan.

    • hannukarpoturpo

      Minua taas huolettaa puut joita on tien vierustoissa. Oliskohan aiheellista varoittaa liikennemerkillä tien varsilla olevista puista, nehän muodostavat selkeän törmäysvaaran.

      • MelkeinRengasMeni

        Minua huolestuttaa isot roopit mitä joutuu ihan asiasta tehden kiertelemään. Eikö ne kunnan joutilaat voisi päiväsaikaan käydä täyttelemässä?


    • Autoileva_AnnaMaija

      Minä taas olen todella huolissani ajoneuvoista
      joiden katolla on vilkkuvia valoja.
      Ne ovat todellinen vaaratekijä!
      Nämä kyseiset valot ovat äänellään
      ja nopealla vilkkumisellaan aiheuttaneet
      minulle erilaisia kohtauksia.
      Joudun aina ajamaan tien oheen kun tällainen
      "vilkkuva auto" lähestyy minua takaapäin.
      Mitäs sitten kun se lähestyy edestäpäin...
      en halua edes kertoa mitä tapahtuu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2302
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      235
      2238
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1508
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      24
      1323
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      41
      1289
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      132
      1261
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1210
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      979
    9. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      979
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      77
      932
    Aihe