Tulee huomattavasti halvemmaksi

Purkuunhomerakennukset

Kaikkein halvimmaksi tulee, kun kaikki homerakennukset ja homekoulut puretaan kokonaan maantasalle ja sitten rakennetaan täysin uutta, niin silloin kaikki onnistuisi kerralla.

Tämä voisi olla siinäkin mielessä hyvä idea, että se auttaisi nuoria terveyden puolesta parempaan koulutukseen. Monet opettajat ja professorit ovat jo niin sairaita ja tympääntyneitä homekouluihin/homeoppilaitoksissa ja siellä sairasteluun, että he eivät ole kiinnostuneet oppimisen lopputuloksesta. Suomen kaupunkien pitää nyt jo viimein avata silmät tämän päivän ongelmaan. Kouluissa lapset ja nuoret, sekä henkilökunta kärsivät pahasti joka ikinen päivä homerakennuksien takia.

Homekoulut aihettavat vakavia seurauksi kaikille nuorille, esim. kroonisia sairauksia, mielenterveys ongelmia, pahoin vointia niin henkisesti kuin fyysisestikin. Lisäksi home- ja bakteeritoksiineilla on syöpää aiheuttavia, neurotoksisia, immunotoksisia ja elinvaurioita aiheuttavia ominaisuuksia, joten kaikki koulut/rakennukset tulisi arvioida puolen vuoden välein.

Ei kannatta korjata kun uuden tekeminen tulee huomattavasti halvemmaksi. Sekä ehdoton kielto homedesinfiointien käyttöön kaikilla menetelmillä, koska niistä on enempi harmia ihmisille joilla on ollut pitkäaikainen altistuminen ja terveyden menetys sisäilman myrkyllisyyden vuoksi.

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TuleeTodHalvemmaksi

      Homekoulut matuille (maahantunkeutujat) ja toivottavasti homevtekee tehtävänsä näiden syöpäläisten eliminoinnissa.
      Suomalaisille Lapsille annetaan puolestaan ne hotellit ja kylpylät, viikkorahat ja gourmeillalliset sekä taksikortit näiltä syöpäläisiltä. Rakennetaan kantasuomalaislapsille lastensairaalat, uudet koulut ja harrastusmahdollisuudet. Eikö tämä olisi järkevämpää kuin hyysätä vieraan vallan sotilaita?

      • ParempiSuomi

        Kyllä olisi!


    • samaamieltä

      Näin on!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      226
      7047
    2. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      343
      4941
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      150
      3720
    4. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      123
      3520
    5. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      76
      3456
    6. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      56
      2965
    7. Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon

      Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon
      Pyhäjärvi
      270
      2769
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      84
      2480
    9. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      25
      2406
    10. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      101
      2058
    Aihe