Miski sä lopetit kalastuksen

.... ;) ..... :) :(
28<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

siima meni poikki ja uistin jäi pohjaan

Äänestä

Oi oma kalavatini Susanna, eivätkö viinilaatikot lukuisine pulloineen suokaan pikanttia lämpöään sinulle?

Äänestä

Ei kai sitä kannata jatkaa, jos ei nappaa...
Aikansa voi käyttää paremminkin.

Äänestä

En mä sitä lopettanut. Ei tarvi heti olla noin dramaattinen. täs on nyt muita rautoja eka tulessa. ;)

Äänestä
  • kun en ehtiny saada kuhaa sulta :(. Olisithan varmasti antanu mulle jos oikein nätisti olisin pyytäny ;)?, eiks niin <3

    Äänestä

  • Annan. Naapurillekin annan kun se on niinkiva jätkä ja sen muija kans.:D Kalaa kaikille. Mä jatkan sitä vielä.

    Äänestä

  • lallucca08 kirjoitti:

    Annan. Naapurillekin annan kun se on niinkiva jätkä ja sen muija kans.:D Kalaa kaikille. Mä jatkan sitä vielä.

    Tuotkos sinä sitä kuhaa mulle, vai tulenko hakemaan kun ilmottelet millon sitä on saatavilla ;).

    Äänestä

  • Mä ilmoittelen kun on saatavilla niin tuu hakemaan sitten. :D

    Äänestä

mä kalastelen pääasiallisesti vaan kaupan kalatiskiltä :) heh

Äänestä

No siski miski olen allerginen kalalle ja sun sillilles

Äänestä

En ole lopettanut kalastusta. Välillä pitää käydä metsällä. Työtki vievät leijonan osan ajasta. Kahdessa paikassa on vaikea olla yhtäaikaa.

Äänestä

ei tarttunut uistin saaliiseen...
Ei kiinnostunut kala vieheestä..

Äänestä
  • Olisit yrittänyt ennemmän

    Äänestä

Ei tarttunut saalista syöttiin...

Äänestä
  • Ehkä luovutit liian helpolla.

    Äänestä

En ole lopettanut kalastusta. Ymmärsit väärin.

Äänestä
  • Sain lapsen ja huomasin rakastavani toista.kun se lapsenkasvattaminenkaan ollut kivaa

    Äänestä

Pohja-onginta, pilkkiminen, uistelu ja verkot. Kaikkea kokeilin.

Äänestä
  • Kärsivällisyys, se kärsivällisyys ;)

    Äänestä

Kun sä sillä aikaa petit mua Jermun kanssa.

Äänestä

Se on aina minussa.Rakastan kalaa ja sen pyytämistä.Tällä hetkellä uinumisvaihe erinäisten perhesyiden vuoksi.Tarvitsen naisen rinnalleni,joka voisi jopa haluta mukaan.Ketään ei voi pakottaa.Ehkä olen löytänyt hänet.Ainakin sen verran tiedän,että on kotoisin rannikolta.Hän osaa valmistaa sairaan hyvää kalaa :)

Äänestä

Olet narsisti, kiusaat minua. Minun on lopetettava pelastaakseni itseni

Äänestä
  • Kuka sua kiusaa? En mä ainakaan. Trolleja täällä piisaa. Kannattaa olla varuillaan.

    Äänestä

  • En tarkoittanut kiusata sinua,jos olet hän.Anteeksipyyntö, jos loukkasin.

    Äänestä

  • satunnainenvaeltaja kirjoitti:

    Kuka sua kiusaa? En mä ainakaan. Trolleja täällä piisaa. Kannattaa olla varuillaan.

    Kiitti sulle! Ei pitäis kaikkea kirjoittaa,mistä haaveilee.Trolli voi iskeä kiinni.Oliko sulla joku aavistus tosta mitä kirjoitin?

    Äänestä

  • Jokuremuseoli kirjoitti:

    Kiitti sulle! Ei pitäis kaikkea kirjoittaa,mistä haaveilee.Trolli voi iskeä kiinni.Oliko sulla joku aavistus tosta mitä kirjoitin?

    On. Epäilen väärinkäsitysten vyyhtiä ja ilkeiden trollien pyöritystä. En ole edelleenkään kirjoittanut tänne yhtään aloitusta, enkä tule kirjoittamaan. Muutenkin tämän luolan asukit on jo niin nähty. Pakkaan rinkkani ja häivyn.

    Äänestä

  • Ei pidä paikkaansa!!!

    Äänestä

  • satunnainenvaeltaja kirjoitti:

    On. Epäilen väärinkäsitysten vyyhtiä ja ilkeiden trollien pyöritystä. En ole edelleenkään kirjoittanut tänne yhtään aloitusta, enkä tule kirjoittamaan. Muutenkin tämän luolan asukit on jo niin nähty. Pakkaan rinkkani ja häivyn.

    Luulitko tunnistaneesi minut vai ymmärsinkö väärin?Miten...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eiköollutsunjuttu kirjoitti:

.... ;) ..... :) :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu