Kyl törsil oli taas juhlaa yritystuissa

Viime vuonna valiot ja tuulivoima kärjessä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On se hurja, on se hurja

Äänestä
  • Saastainen rosvo! Lakeuksilta vai Alavirrastako!

    Äänestä

"Tuulivoima ja viihdemerenkulku - siinä kaksi eniten tuettua bisnessektoria, käy ilmi Ylen MOT-ohjelman selvityksestä.
Tuulivoimalayritys Tuuliwatti Oy sai viime vuonna valtiolta eniten yritystukia, 25,8 miljoonaa euroa. Toiseksi eniten tukia sai Viking Line, 24,4 miljoonaa, ja kolmanneksi eniten Tallink Silja, 14,2 miljoonaa euroa."
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015100520471186_uu.shtml

Äänestä

Törsäpuro pummipaskoilla.

Äänestä
  • SELVÄHÄN SE KANNUKSEN FAIRIPOIKA ON TÖRSÄ

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jämptii kirjoitti:

Viime vuonna valiot ja tuulivoima kärjessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu